Підприємці Львова проти цінового регулювання

30 вересня 2009 року в Центрі підтримки бізнесу у Львові відбулась фокус-група з обговорення проблем цінового регулювання. Ії організувала громадська організація “Інститут Регіонального розвитку” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” в рамках виконання проекту з проведення громадської експертизи регулювання цін (тарифів) на обласному рівні.

Представники підприємництва та обласних органів цінового регулювання, які зібралися за одним столом, детально обговорили проблеми ціноутворення на соціально значимі продукти та послуги. Підвищену зацікавленість присутніх викликало обговорення діючих обмежень цін на хліб та інші соціально важливі продукти харчування, тарифів на послуги з перевезення пасажирів міжміськими та приміськими маршрутами, націнок на продукцію громадського харчування, що реалізується в навчальних закладах. 

В своїх виступах підприємці говорили про недосконалість чинних механізмів цінового регулювання, вказуючи на складність та значну тривалість процедури погодження тарифів на автобусні перевезення, суперечливість методичних положень їх розрахунку, недостатність для забезпечення економічного розвитку бізнесу встановлених граничних рівнів торговельних надбавок на соціально значимі продукти та націнок в громадському харчуванні учнів.

Представники цінових органів з більшістю піднятих проблем погоджувалися, відмічаючи, правда, що вони зумовлені центральним регулюванням, і обласна влада не має достатньо важелів для їх розв’язання.

Обговорення цін та тарифів спровокувало висловлювання думок і щодо інших аспектів діяльності бізнесу, зокрема співвідношення ціни та якості наданих послуг, оплати проїзду пільгових категорій населення, якості харчування учнів, організації роботи органів влади, тощо.

В плані покращення цінового регулювання всі учасники фокус-групи погодилися з тим, що воно повинно бути гнучкішим та більш демократичним, забезпечувати більшу самостійність підприємців у визначенні цін (тарифів) на продукцію та послуги, більше відповідати реаліям дня та забезпечувати беззбиткову діяльність бізнесу.

Контакти виконавців проекту

ГО “Інститут Регіонального розвитку”

тел/факс (0322) 74-13-49, (0322) 72-79-33 (Уляна Терлецька, Тетяна Лукашенко);

e-mail: uliana@bsc.lviv.uatlukash@bsc.Lviv.ua

Діана Зубко, координатор програми “Посилення впливу громадянського суспільства
тел: +380 (44) 461 95 00 | факс: +380 (44) 486 01 66
eлектронна пошта: zubko@irf.kiev.ua
офіс: м. Київ, пров. Бехтерєвський, 13-a, кім. 2

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: