Підприємці хочуть уніфікувати пропозиції до влади щодо розвитку малого бізнесу

У Донецьку відбулося обговорення першого варіанту “Зеленої книги малого бізнесу” – доповіді щодо державної політики у сфері малого підприємництва

16 листопада в Донецьку відбулося обговорення першого варіанту “Зеленої книги малого бізнесу” – доповіді щодо державної політики у сфері малого підприємництва. Захід провів Інститут власності та свободи за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Захід відбувся у форматі дискусійної панелі. Перед обговоренням було презентовано результати анкетування суб’єктів малого бізнесу, яке Інститут провів у серпні-вересні.

Голова Інституту власності та свободи Дмитро Ляпін нагадав недавню історію з ухваленням Податкового кодексу: “Ми всі пам’ятаємо, як кожен з’їзд представників бізнесу закінчувався фразою “і просимо прийняти Податковий кодекс України”. Я ставлю себе на місце влади: ви хотіли Податковий кодекс – ось вам Податковий кодекс, то чому ви виходите на майдан, якщо ми виконали те, що ви від нас просили? Цей приклад свідчить про існування ситуації, за якої наші вимоги, що ми передаємо владі, може бути прочитано двозначно. Іноді ж ці вимоги є такими, що суперечать одна одній. Розуміння цього моменту привело нас до ініціювання фахової комплексної дискусії щодо державної політики розвитку малого підприємництва та створення “Зеленої книги малого бізнесу”.

“Завершити “Зелену книгу” ми плануємо чіткими рекомендаціями щодо стратегії вдосконалення державної політики розвитку малого підприємництва. Цей документ буде передано до парламенту, Кабінету Міністрів, політичним партіям, адже розмовляти з владою потрібно мовою самої влади, аби мінімізувати ризик, коли нам на біле говорять “чорне”. Для цього ми й задумали цей проект”, – сказав Дмитро Ляпін.

Під час дискусії від учасників форуму надійшло кілька пропозицій щодо таких розділів книги, як доступ малого бізнесу до державних закупівель і саморегулювання.

Інститут власності та свободи чекає пропозицій щодо проекту “Зеленої книги” на електронну адресу office@pfi.org.ua.

Інститут власності та свободи
Дмитро Ляпін
(044) 22 95 997

***

Програма “Верховенство права” підтримує організації громадянського суспільства, діяльність яких спрямовано на захист прав людини й основоположних свобод, а також сприяє підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: