Підприємці долучаються до створення “Зеленої книги малого бізнесу України”

Інститут власності і свободи  провів серію регіональних обговорень проекту “Зеленої книги малого бізнесу України” – аналітичної доповіді щодо державної політики у сфері малого підприємництва

Інститут власності і свободи провів серію регіональних обговорень проекту “Зеленої книги малого бізнесу України” – аналітичної доповіді щодо державної політики у сфері малого підприємництва. Відповідну ініціативу підтримала програма “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Упродовж кількох місяців проект “Зеленої книги” презентували представникам малого бізнесу, бізнес-асоціацій, регіональної виконавчої влади, журналістам і всім зацікавленим. Географія обговорень була широкою: Київ, Донецьк, Хмільницький, Кіровоград, Чернівці, Сєвєродонецьк, Сімферополь, Одеса.

За словами експертів, є кілька проблем, які об’єднують усіх підприємців. Це насамперед оподаткування та пенсійна система для малого бізнесу – перші два з чотирьох розділів “Зеленої книги”. Видання містить аргументи, чому малому бізнесу потрібна саме спрощена система оподаткування, чому це не коротке тимчасове явище, спричинене сьогоднішніми соціально-економічними явищами, а необхідність. Друга проблема – пошук альтернативи нинішній солідарній пенсійній системі, яка неспроможна забезпечити підприємців достойною пенсією.

Два інші розділи “Зеленої книги” – це саморегулювання й доступ малого бізнесу до державних закупівель. “Усім відома корупційність такого явища, як держзакупівлі. Всі також знають, що вартість держзакупівель у державі становить близько 300 млрд. гривень. Тож найпростішим рішенням було б закріплення 25% чи 15% частки малого бізнесу в держзакупівлях. Але ми повинні відповісти на питання: ми прагнемо імітації процесу доступу до державних закупівель чи справжнього доступу? Якщо другого, то держзакупівлі мають стати справді прозорими”, – сказав Дмитро Ляпін, голова Інституту власності і свободи.

Наразі триває доопрацювання проекту з урахуванням зауважень і пропозицій, отриманих під час регіональних обговорень. Наприкінці травня Інститут власності і свободи презентуватиме в Києві остаточний варіант “Зеленої книги малого бізнесу – 2012”. Після цього її примірники буде надіслано всім зацікавленим сторонам, які можуть долучитися до її обговорення та використати при підготовці політичних або виконавчих рішень стосовно малого бізнесу (органи влади, політичні партії, бізнес-асоціації тощо).

Обговорення “Зеленої книги” в соціальній мережі “Facebook”

Інститут власності і свободи
Дарія Рукіна
067 404 50 56
office@pfi.org.ua

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: