Підготовка та врахування експертних пропозицій громадськості – нові виклики для громадської експертизи

6 березня 2010 року інформаційно-правовий центр «Наше право» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» провів тренінг для громадських активістів на тему: «Громадська експертиза - ефективний інструмент громадського контролю». Участь у тренінгу взяли представники інститутів громадянського суспільства із Миколаєва, Дніпропетровська, Тернополя, Чернігова, Києва та Львова.

В рамках навчального тренінгу учасники обмінювалися досвідом щодо практичних аспектів проведення громадських експертиз, удосконалили свої знання та навики щодо особливостей предмету і мети громадської експертизи, зокрема діяльності місцевих державних адміністрацій, тонкощів складання запитів про проведення громадської експертизи, а також оскарження бездіяльності та перешкоджання органів влади і посадових осіб у її проведенні.

Окрім цього, в рамках тренінгу, особливу увагу було звернено на методику підготовки за результатами експертизи експертних пропозицій. Учасники детально розглядали питання форми і змісту експертних пропозицій, надсилання пропозицій органам влади та контроль за їх належним розглядом і врахуванням.

На думку експертів Центру «Наше право», – розвиток громадської експертизи як інструменту громадського контролю переходить у нову і відповідальну фазу – оприлюднення і врахування експертних пропозицій за результатами розпочатих громадських експертиз діяльності органів виконавчої влади. Саме їхній якісний зміст слугуватиме індикатором оцінки використання даного інструменту у діалозі «влада-громадськість», реальному покращенні участі громадськості в управління державними справами, – зазначають фахівці центру.

Тренінг відбувся в рамках проекту “Громадська експертиза діяльності місцевих державних адміністрацій у Львівській області”, що реалізовується ІПЦ “Наше право” за підтримки МФ “Відродження”.

Фоторепортаж за результатами тренінгу можна переглянути за адресою: http://picasaweb.google.com/nashepravo/cGrmzF#

Контактна інформація: Інформаційно-правовий центр “Наше право”, e-mail: nashepravo@gmail.com тел./факс: 0(32) 236-70-49

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: