«Під градом змін»: Як не заблукати в бюлетенях?

Експерти з виборчих процесів розказали про особливості нового закону та дали поради виборцям в ефірі Громадське.Волинь вчора, 24 вересня.

Експерти з виборчих процесів розказали про особливості нового закону та дали поради виборцям в ефірі Громадське.Волинь вчора, 24 вересня.

Цього року місцеві вибори в Україні спричиняють великий ажіотаж, чи не найбільший за всі роки незалежності. Серед причин велика кількість охочих стати місцевими депутатами, а також новий Закон про місцеві вибори, який спричинив бурхливі дебати у стінах Верховної Ради і загалом у суспільстві.

Допомогти виборцю зорієнтуватися в змінах до закону та протидіяти популіській агітації політиків вирішили журналісти Громадске.Волинь. Саме цій темі був присвячений вже 6-ий випуск телепередачі «Під градом змін». До студії бути запрошені: Ольга Наход, експерт з виборчого законодавства та Людмила Хомич, координатор громадської мережі ОПОРА (Волинь).  

Ольга Наход пояснює: «Зараз проходить процес висунення кандидатів. Політичні партії проводять  з’їзди та конференції, під час яких формують списки. Також комісії з 21-го вересня почали процес реєстрації кандидатів. Протягом 3-х днів розглядаються подані документи, а далі комісія приймає рішення або зареєструвати список або відмовити у реєстрації частині чи й усьому списку кандидатів».

«Спостерігачі громадської мережі ОПОРА відвідують конференції та з’їзди, аби з’ясувати рівень прозорості політичних партій. Наприклад, сьогодні відбулася конференція «Опозиційного Блоку», на якій її учасники проголосували, але список так і не був оголошений. Тому наразі невідомо, за що вони голосували, власне, і якими будуть подальші рішення. Адже конференція збирається саме для того аби оголосити список кандидатів, які висуваються від політичної сили в ту чи іншу місцеву раду», – розповідає Людмила Хомич.  

Також до обговорення долучалися глядачі, які залишили на передодні свої запитання на сайті каналу.

Нагадуємо, «Під градом змін» – це онлайн телепередача, що з 20 серпня транслюється на сайті hromadske.volyn.ua. Вона виходить у прямому ефірі щочетверга о 18:30. Складається із підсумків тижня подій на Волині, трансляції тематичних сюжетів та розмови із запрошеними гостями на актуальні для області теми. 

Метою програми є підвищити рівень обізнаності жителів Волинської області щодо найгостріших проблем громади та їх вирішення шляхом залучення аудиторії до публічних розмов із представниками влади, бізнесу та громадянського суспільства через комунікаційний майданчик «Громадського.Волинь».

Телепередача виготовляється за сприяння Міжнародного фонду «Відродження» у рамках проекту «Під градом змін: від якісної комунікації до якісної реформації».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: