Успішно увійти в медреформу: інфографіка для закладів первинної ланки

Успішно увійти в медреформу: інфографіка для закладів первинної ланки

За результатами Конференції «Життя після автономізації», що відбулася 29 жовтня у Києві, ми підготували коротку й просту інфографіку на допомогу закладам охорони здоров’я первинки. Вона буде корисною не лише медикам, а й пацієнтам – які цікавляться, що ж має відбуватися далі, після автономізації.

5 КРОКІВ, що допомагають закладам охорони здоров’я первинної ланки успішно увійти в медреформу

КРОК 1: Визначте напрямок руху закладу – напишіть стратегію його розвитку після атономізації, з переконливим баченням його майбутнього, яке слугуватиме орієнтиром в управлінні.
КРОК 2: Створіть мотивуючу модель оплати праці. Наразі існують багато нових ефективних моделей нарахування зарплати в медзакладах. Їх поєднує залежність рівня зарплати лікаря від результатів його роботи. Більше пацієнтів вибрали лікаря та довіряють їй або йому – більшу зарплату отримує лікар та команда.
КРОК 3: Проведіть відкрите обговорення стратегії та нової моделі оплати праці в колективі. Сформуйте колективний договір. Цим новим колективним договором ви закладете основу нової культури закладу.
КРОК 4: Створіть опікунську раду закладу. Заручіться підтримкою впливових людей у громаді, запросивши їх до неї.
КРОК 5: Постійно вчіться на кращих практиках сусідніх закладів.

Якщо ви хочете отримати методичні посібники «Опікунська та спостережна ради медичного закладу: навіщо та як створити» та «Фінансова мотивація персоналу медичного закладу первинного рівня» – звертайтеся до Михайла Довгопола, куратора Проекту «Експертна підтримка автономізації медичних закладів первинного рівня в рамках медичної реформи» mdovgopol@gmail.com; +38(050)1588356

Нагадаємо, що на Конференцію «Життя після автономізації» зібралися понад 70 головних лікарів, бухгалтерів, економістів медзакладів первинки, сільських голів та голів ОТГ з 18 областей України. Це – підсумкова конференція за проектом «Експертна підтримка автономізації медичних закладів первинного рівня в рамках медреформи», що тривав із січня по жовтень 2018 року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: