Переможцями змагання з євроінтеграції “Europa Nostra” стали луцькі школярі

У Києві відбулася фінальна частина Всеукраїнського змагання з європейської інтеграції серед старшокласників “Europa Nostra”

16-17 березня в Києві відбулася фінальна частина Всеукраїнського змагання з європейської інтеграції серед старшокласників “Europa Nostra”. Змагання проводив Донецький молодіжний дебатний центр спільно з Мережею центрів європейської інформації України й Українською мережею європейських клубів за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження” та Делегацій Європейського Союзу в Україні.

У фіналі брали участь 15 найкращих команд з усієї України. Головним призом була подорож до Брюсселя, яку заплановано та червень-липень.

У перший день змагання учасники творчо представляли країни Європейського Союзу (за допомогою танців, акторської гри, художнього мистецтва тощо). Другий день передбачав представлення молодіжних проектів, спрямованих на покращення стосунків між Україною та ЄС: створення юнацьких центрів, питання екологічної безпеки, гендерної рівності, впровадження нових євроініціатив тощо.

Головний приз і титул найкращих знавців Європи виборола команда Луцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №25 у складі Андрія Савчука, Роберта Лоряна, Анастасії Грачової та керівника Ольги Струбицької. Переможці також отримали цифрові фотоапарати.

Друге місце (приз – електронні книги) отримала команда Марії Чуніс зі Львівської області (НВК “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – ліцей”, село Великі Мости).

Третє місце та MP3-плеєри отримала команда Юлії Чабанової з Миколаївської області – міста Вознесенськ (загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів).

Четверте місце та сувеніри від Делегації Європейського Союзу в Україні отримала команда Максима Дубограя з Хмельницького (гімназія №2 зі статусом ЮНЕСКО).

Змагання “Europa Nostra” розпочалося у вересні 2011 року. 703 команди (2812 осіб) узяли участь у першому етапі змагання та виконали онлайн-тести. В результаті першого етапу було визначено 15 переможців із найвищим рейтингом у своїх областях.

Донецький молодіжний дебатний центр
Валентина Дьомкіна
Ольга Донець
(062) 385 98 39
(062) 345 77 91

***

Мета Європейської програми  – сприяти європейській інтеграції України через поєднання зовнішнього тиску Європейського Союзу з внутрішнім тиском українського громадянського суспільства для утвердження цінностей відкритого суспільства в Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: