Переможці конкурсу карикатур

Добігає кінця 7-ий Всеукраїнський конкурс карикатур з прав людини на тему «Дискримінація і толерантність в Україні», який проводиться за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Добігає кінця 7-ий Всеукраїнський конкурс карикатур з прав людини на тему «Дискримінація і толерантність в Україні», який проводиться за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Засідання журі конкурсу відбулися 14 березня 2016 в Києві в офісі всеукраїнської газети «День». До журі конкурсу увійшли: Ліана Мороз, менеджер Програмної ініціативи «Права людини і правосуддя» міжнародного фонду «Відродження», Ганна Шеремет, заступник головного редактора всеукраїнської газети «День», Валентин Буряченко, головний редактор журналу «Військо України», Ірина Федорович, співкоординатор проекту «Без кордонів / Центр соціальної дії», експерт Коаліції з протидії дискримінації, Ірина Текучова, координатор проекту «Дискримінація обмежує. Протидії!».

Ліана Мороз пояснює: «Конкурс карикатур один із дійсно дієвих способів привернути увагу суспільства до проблеми дискримінації в Україні з одного боку, і так само своєрідний показник розуміння проблеми. Ми відібрали дійсно гарні роботи, проте більшість робіт продемонстрували підміну понять – соціальної несправедливості, упереджень та стереотипів».

Журі розглянуло роботи 52 авторів, які надіслали 282 роботи, і визначило переможців.

Переможцями конкурсу стали:

1 премія: Ковтун Олександр (м Артемівськ, Донецька обл.)

2 премія: Сімінога Вадим (м Херсон)

3 премія: Дудченко Сергій (м Одеса)

Заохочувальні призи присуджені:

Дубовський Олександр (м Дніпропетровськ)

Левицький Віталій (м Рівне)

Майоренко Георгій (м Київ)

Голуб Віктор (м Здолбунів)

Спеціальна нагорода ВОМО “Генерація успішної дії”: Ковтун Олександр (м Артемівськ, Донецька обл.)

Спеціальна нагорода журналу “Військо України”: Семендяев Сергій (м Бердянськ)

Спеціальна нагорода Національної спілки журналістів України: Марущак Пилип (м Київ)

Спеціальна нагорода: Адамович Володимир (м.Херсон)

Грамота журналу “Військо України” карикатуристу-учаснику АТО: Гайно Анатолій (м.Кривий Ріг)

Грамота від Асоціації карикатуристів: Павлов Олександр (12 років, м Київ), Микитенко Наталія (15 років, м Кривий Ріг).

Костянтин Казанчев, голова правління Асоціації карикатуристів України розповідає: «Конкурс карикатур в цьому році про дискримінацію і толерантність, хоча я б замінив поняття «терпимість» (стосовно толерантності) на «розуміння». Дискримінація і нетерпимість, з моєї точки зору, тісно пов’язані між собою і супроводжують людство споконвіку. А цей конкурс, як і всі попередні – про нас: чому ми, такі «білі і пухнасті», говоримо сьогодні про те, про що двадцять років тому не думали і не говорили. Малюємо з надією, ніж та живемо, як же інакше…».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: