Пенсійний фонд відмовляється надати матеріали для громадської експертизи

Експерти Центру громадської адвокатури стверджують, що Пенсійний фонд України відмовляється сприяти громадській експертизі його діяльності

Пенсійний фонд України відмовляється сприяти громадській експертизі його діяльності всупереч Порядку сприяння проведенню громадської експертизи діяльності органів виконавчої влади, затвердженому постановою Кабінету Міністрів від 5 листопада 2008 року №976. Експертизу здійснює Центр громадської адвокатури в межах проекту “Сприяння громадськості впровадженню принципу соціальної справедливості в державній політиці в соціальній сфері” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

12 січня Центр звернувся до Пенсійного фонду з запитом щодо проведення громадської експертизи його діяльності. Предметом громадської експертизи мала бути діяльність відомства щодо збирання й акумулювання коштів, призначених для пенсійного забезпечення, та щодо ефективного та цільового використання цих коштів. 16 січня від Пенсійного фонду було отримано відповідь, у якій зазначено, що “у Пенсійному фонді України багато роботи, пов’язаної з узагальненням та формуванням консолідованої звітності з виконання показників бюджету фонду за 2010 р., що зумовлює неможливість у даний час надати матеріали, необхідні для проведення громадської експертизи діяльності фонду”.

Експерти підкреслюють, що розмір коштів, які надходять до Пенсійного фонду, фактично наближається до розміру державного бюджету України, однак дефіцит бюджету фонду щороку зростає і на сьогодні платники внесків змушені платити більше для збільшення бюджету Пенсійного фонду, причиною чого є збільшення кількості пенсіонерів, підвищення розмірів пенсій тощо. На думку представників Центру, закритість Пенсійного фонду не сприяє запровадженню принципу соціальної справедливості.

Контакти: Центр громадської адвокатури, (032) 2 444 659,  097 486 55 93, cga@lawngo.net

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: