Пацієнти Дубенського хоспісу отримали кисневий концентратор

Рівненське обласне відділення ВБО “Всеукраїнська мережа людей, що живуть із ВІЛ” опублікувало на своїй сторінці в мережі “Facebook” матеріал про передачу кисневого концентратора Дубенському хоспісу

Рівненське обласне відділення ВБО “Всеукраїнська мережа людей, що живуть із ВІЛ” опублікувало на своїй сторінці в мережі “Facebook” матеріал про передачу кисневого концентратора Дубенському хоспісу. Його придбано в межах кампанії “StopБіль”, яку підтримує програма “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”.

Пацієнти Дубенського хоспісу отримали кисневий концентратор

Вчора, 20 листопада активісти Рівненського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ» та Обласного осередку Ліги сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги передали апарат, який забезпечує подачу зволоженого повітря пацієнтам з дихальною недостатністю для Дубенського хоспісу. 14 000 грн. на кисневий концентратор були зібрані від продажу теплих кофт-худі з принтом роботи українського митця Олександра Гнилицького. Його родина – дружина Леся Заяць та донька Ксенія Гнилицька – вирішили підтримати кампанію доступу до знеболення «StopБіль», що об’єднала зусилля активістів та неурядових організацій, які добиваються спрощення доступу до знеболення в Україні. Кампанія реалізується за підтримки МФ «Відродження».

Варто зазначити, що проблем у Дубенському хоспісі ще дуже багато. Перше за все потрібно вирішити питання із ліфтом, адже здебільшого, пацієнти хоспісу не можуть пересуватися по сходах самостійно, без допомоги. Також періодами, можливе недостатнє забезпечення медикаментами. А головне, усі пацієнти потребують спілкування не тільки з персоналом, який працює у закладі, а й інших людей, які могли б прийти та провідати їх.

Дубенський хоспіс почав свою роботу у 2011 році. Впродовж двох років активної праці вже досягнув неабияких результатів. Відомий хоспіс не тільки жителі міста Дубно, а й інші міста та села Рівненської та Волинської області.

* Паліативна допомога – це підхід, який дозволяє покращити якість життя пацієнтів із невиліковними захворюваннями та допомогти членам їх родин шляхом запобігання та полегшення страждань невиліковно хворої людини (ВООЗ).

* Хоспіс – установа (заклад) охорони здоров’я, що призначена для надання медичної, соціальної та психологічної допомоги особам з невиліковними хворобами, як правило – в останні місяці життя.

Фото

Контакти:
Рівненське обласне відділення
ВБО “Всеукраїнська мережа людей, що живуть із ВІЛ”
(0362) 43 97 63
rivnelgv@gmail.com

***

Мета програми “Громадське здоров’я” – сприяти розвитку спроможності громадянського суспільства для формування ефективної системи охорони здоров’я, яка базується на принципах прав людини та доказової медицини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: