Партнерство “Відкритий Уряд”: Україна виконала 21 захід, 24 в процесі

Офіційний звіт України передано до Керівного комітету ініціативи в Лондоні

На сьогодні Україна виконала 21 захід Плану заходів із реалізації міжнародної ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд”. Виконання 24 заходів ще триває. Про це свідчить урядовий звіт, який передано до Керівного комітету Партнерства в Лондоні. Імплементації ініціативи в Україні сприяє ГО “Transparency International Україна” за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Як повідомляє прес-служба уряду, серед найбільш успішних заходів відзначено:
приєднання України до Ініціативи прозорості видобувних галузей (ЕІТІ);
– реалізація закону “Про доступ до публічної інформації”, в процесі якої органи виконавчої влади відповіли на 90 тис. запитів на інформацію й оприлюднили понад 290 тис. документів;
– ухвалення антикорупційних законів згідно з рекомендаціями Групи держав Ради Європи проти корупції (GRECO);
– ухвалення закону “Про адміністративні послуги” та створення 236 регіональних Центрів надання адміністративних послуг;
– впровадження в місцевих органах виконавчої влади технологій електронного врядування, зокрема створення спеціальних Інтернет-ресурсів з адміністративних послуг, прийом звернень громадян.

До міжнародної Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд” Україна приєдналась у вересні 2011 року під час сесії Генеральної Асамблеї ООН. Національний план із реалізації ініціативи затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів №514 від 18 липня 2012 року.

Контакти:
ГО “Transparency International Україна”
(044) 360 52 42
info@ti-ukraine.org

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисті й лобіюванні спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: