Парламентарів закликають проконтролювати оприлюднення своїх декларацій про доходи

Фахівці поділились успішним досвідом оскарження відмов у наданні інформації про оприлюднення декларацій

Експерти закликають народних депутатів проконтролювати оприлюднення своїх декларацій про доходи. Про це йшлося 21 травня під час прес-конференції в Києві, яку провів Інститут Медіа Права спільно з Громадським рухом “Чесно” за підтримки програмної ініціативи “Права людини та правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”.

Представники Інституту поділились успішним досвідом оскарження відмов у наданні інформації про оприлюднення декларацій. Зокрема, вони розповіли про рішення у справі “Transparency International Україна”, в якому суд зобов’язав надати громадській організації відомості з декларацій міністрів.

Також під час прес-конференції йшлося про рішення у справі за позовом Оксани Коваленко проти Апарату Верховної Ради, яке було винесено 13 травня 2014 року. Апеляційний суд повністю задовольнив вимоги позивачки, визнав відмову Апарату неправомірною та зобов’язав його надати інформацію про те, де було оприлюднено відомості з декларації народного депутата Олександра Єфремова.

Представники Інституту Медіа Права та руху “Чесно” закликали Апарат Верховної Ради негайно виконати рішення суду. При цьому було піднято питання про відповідальність керівника Апарату, оскільки такі порушення відбуваються систематично. Зокрема, директор Інституту Медіа Права Тарас Шевченко повідомив про підготовлену скаргу до Генеральної прокуратури з вимогою притягти до відповідальності посадових осіб Апарату за порушення вимог антикорупційного законодавства та законодавства про доступ до інформації.

Крім того, експерти наголосили, що переважну більшість декларацій народних депутатів не було оприлюднено в установлені законом строки.

Контакти:
Інститут Медіа Права
Тетяна Олексіюк
067 233 28 12
oleksiyuk@medialaw.kiev.ua

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: