Паліативна допомога на Прикарпатті

Паліативна допомога на Прикарпатті почала свій розвиток близько 20 років тому і за підтримки департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації набуває системного характеру.

Паліативна допомога на Прикарпатті почала свій розвиток близько 20 років тому і за підтримки департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації  набуває системного характеру. Створюються стаціонарні паліативні відділення, мобільні бригади для організації  і надання паліативної допомоги в домашніх умовах («хоспіс вдома»); в обласному центрі паліативної допомоги проводяться навчальні семінари для сімейних лікарів з питань організації і надання хоспісної допомоги  підопічним пацієнтам; поступово розширюється доступ до такої форми медико-соціальної допомоги для всіх, хто її потребує, в тому числі для дітей та для населення віддалених сільських районів.

Безумовно, для розуміння філософії паліативної допомоги, змісту її організації та аспектів її впровадження необхідні комунікації з аналогічними структурами в інших країнах, вивчення міжнародних стандартів якісної комплексної паліативної допомоги.  Організаційно-методичний центр прикарпатського хоспісу проводить постійно діючі семінари, тренінги, конференції, навчання на робочому місці для медичних працівників області та всієї України. Працівники обласного центру паліативної допомоги нерідко брали  активну участь в міжнародних конгресах і конференціях.

Діяльність Івано-Франківського обласного клінічного центру паліативної допомоги, а також підтримка департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, національного медичного університету, місцевої влади у питаннях системної організації паліативної допомоги на Прикарпатті оцінена Міжнародним фондом «Відродження» та Інститутом  Відкритого Суспільства (Open Society Institute (OSI)  як одні з кращих в Україні.

8-10 травня цього року в Копенгагені  відбувся 14-й Міжнародний Конгрес Європейської Асоціації Паліативної Допомоги. Близько 3 тисяч практикуючих спеціалістів та науковців у сфері паліативної допомоги з усього світу брали участь у Конгресі. 7 делегатів з Прикарпаття також стали його учасниками у складі української делегації. Поїздка була підтримана Інститутом Відкритого Суспільства і організована за підтримкиМіжнародного фонду «Відродження» та місцевого благодійного фонду «Мати Тереза». 

За матеріалами: Благодійний фонд допомоги невиліковно хворим «Мати Тереза»

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: