Оцінка думки громади щодо діяльності місцевої поліції

Багаторічний світовий досвід правоохоронної діяльності в демократичних країнах засвідчує, що одним із найважливіших інструментів забезпечення безпеки в громадах є побудова сталих партнерських відносин між поліцією та населенням.

Багаторічний світовий досвід правоохоронної діяльності в демократичних країнах засвідчує, що одним із найважливіших інструментів забезпечення безпеки в громадах є побудова сталих партнерських відносин між поліцією та населенням. Саме тому особливої актуальності набуло питання переходу до концепції поліцейської діяльності, орієнтованої на громаду, яка виникла як альтернатива традиційному стилю роботи поліції. Новий підхід у роботі правоохоронців передбачає довіру між поліцейськими та громадою, готовність людей допомагати, а правоохоронців – слугувати інтересам населення та разом вирішувати проблеми.

Для того, щоб поліція ефективно здійснювала свою правоохоронну функцію, вона повинна реагувати на місцеві потреби у сфері безпеки, які мають визначати самі громади. В Україні практично відсутні механізми з’ясування думки населення, тож правоохоронці орієнтуються на власні уявлення про роботу у сфері громадського порядку і безпеки, які не завжди збігаються з потребами місцевої громади. 

Фахівці Експертного центру з прав людини провели комплексне соціологічне дослідження та з’ясували потреби в правоохоронній діяльності мешканців мікрорайону Вишенька (місто Вінниця) та міста Бар, Вінницької області. Жителі дали загальну оцінку стану безпеки в громаді та роботі місцевих правоохоронців. Опитані також поділилися думкою про пріоритети діяльності місцевої поліції, розповіли про готовність до взаємодії з правоохоронцями. Дослідження допоможе вибудувати правильну стратегію впровадження поліцейської діяльності, орієнтованої на громаду на Вінниччині.

Матеріал підготовлено в рамках проекту «Впровадження нових принципів правоохоронної діяльності, орієнтованої на громаду у Вінницькій області», який Експертний центр з прав людини реалізує за підтримки Програмної ініціатви «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження».

Звіт Вінниця

Звіт Бар

Авторський колектив: Злата Швець, Віктор Семенюк, Юрій Бєлоусов

Контакти: Діана Поладова, poladova.di@gmail.com

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: