Освіта ромських дітей

Питання освіти ромських дітей треба починати з просвітницької роботи з батьками. Саме таку головну ідею впроваджують у своїй діяльності фахівці Всеукраїнського благодійного фонду «Крок за кроком».

Питання освіти ромських дітей треба починати з просвітницької роботи з батьками. Саме таку головну ідею впроваджують у своїй діяльності фахівці Всеукраїнського благодійного фонду «Крок за кроком».

28 жовтня у загальноосвітній школі села Скобелка, Горохівського району Волинської області, в межах проекту ВФ «Крок за кроком», відбувся семінар «Освіта ромських дітей: Центри для батьків».

Захід є першим із серії трьох одноденних семінарів, під час яких підготують інструкторів для роботи у Центрах для батьків. Перший семінар організатори присвятили знайомству з проектом, з механізмом створення Центру та ознайомленню учасників із роботою в ньому.

Важливим елементом у роботі з батьками є вміння працювати із дорослими. Тому під час семінару тренери з учасниками розглянули основні принципи активного навчання дорослих, в чому їх особливість, і чим вони відрізняються від навчання дітей.

Тренінг проводили координатор Центру для батьків Тетяна Логвінюк та тренер ВФ «Крок за кроком» Тарас Голей.

Участь у семінарі взяли 17 осіб. Це і представники відділу освіти, адміністрації та вчителі шкіл, активісти ромських громадських організацій та ромські батьки.

Найбільше зацікавлення в учасників семінару викликали теми активного навчання дорослих, а саме тема «Батьки у якості учнів». Під час обговорення і ромські батьки, і фахівці висловили зацікавлення Проектом і бажання долучитись до його впровадження.

Вони висловили сподівання, що подібні семінари будуть продовжуватись. Оскільки такі заходи є корисними дають можливість не тільки навчитись працювати із дорослою аудиторією та опановувати нові навчальні програми, але й подолати відсутність порозуміння між педагогами та батьками, виробити спільні дії школи і сім’ї по залученню дітей до навчання та навчитись краще розуміти ромських батьків.


Захід відбувся у межах реалізації проекту «Поширення досвіду Центрів для батьків у ромських громадах» за підтримки ініціативи «Копачі Рома», програми «Раннє дитинство» Фонду Відкритого Суспільства та Ромської програмної ініціативи» Міжнародного фонду «Відродження».

У межах проекту у 4-х областях України (Одеській, Волинській, Черкаській та Закарпатській) створено шість Центрів для роботи з батьками. Центри діють на базі ромських організацій. Зокрема, у місті Луцьк Центр «Майбутнє в наших руках» працює на базі Волинської обласної організації ромів «ТЕРНЕ РОМА».
Створення Центрів для батьків є одним із варіантів вирішення проблеми освіти ромського населення через надання підтримки батькам. Одним із основних і довготривалих очікуваних результатів проекту є успішне навчання ромських дітей у загальноосвітніх школах.

У Центрах проводяться заняття для батьків за двома програми «Впевнене батьківство» та «Готуємось до школи», що розраховані на батьків дітей віком від 3 до 6 років. Програми розроблено на базі матеріалів Міжнародної Асоціації «Крок за кроком». У Центрах працюють інструктори по роботі з батьками, які пройшли відповідну підготовку.

За матеріалом Правовий Простір 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: