Освіта ромських дітей: Центри для батьків

3 лютого 2015 року відбудеться семінар «Освіта ромських дітей: Центри для батьків», програма «Впевнене батьківство», 3-тя сесія в Одеській області у рамках реалізації проекту «Поширення досвіду Центрів для батьків у ромських громадах за підтримки ініціативи «Копачі Рома», програми «Раннє дитинство» Фонду Відкритого Суспільства та програми «Рома України» Міжнародного фонду «Відродження».

3 лютого 2015 року відбудеться семінар «Освіта ромських дітей: Центри для батьків», програма «Впевнене батьківство», 3-тя сесія в Одеській області у рамках реалізації проекту «Поширення досвіду Центрів для батьків у ромських громадах за підтримки ініціативи «Копачі Рома», програми «Раннє дитинство» Фонду Відкритого Суспільства та Ромської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження».

Мета семінару – ознайомити учасників навчальною програмою «Впевнене батьківство» і підготувати їх до роботи інструкторами із групами ромських батьків за цією програмою.

Загальна мета програми «Впевнене батьківство» – розвинути спроможність ромських батьків забезпечити раннє виховання та навчання своїх дітей, допомогти батькам краще зрозуміти те, що вони вже роблять добре, а також надати інформацію про те як створити ефективне навчальне середовище вдома; познайомити батьків із альтернативними ідеями, які можна застосовувати під час повсякденних взаємодій батьків та дитини.

Програма складається із двох частин, одна частина розрахована на роботу із батьками дітей віком від народження до 3 років, друга частина – для батьків дітей віком від 3 до 6 років.

Теми, запропоновані програмою розкривають наступні питання: що таке розвиток дитини, як розвивається її мозок, чому діти граються та шляхи підтримки гри, як розвивати навички грамотності в ранньому віці, як будувати взаємини та розуміти поведінку, темперамент дитини, як вберегти дитину від небезпеки.

Представлені матеріали є гнучкими, їх можна використовувати під час роботи з окремими сім’ями як удома, так і за інших умов.

Під час семінару також будуть розглянуті теми, які допоможуть інструкторам створити ефективне навчальне середовище у групах дорослих, з’ясувати які процеси впливають на здатність дорослих вчитися нового та опановувати нові навички. Яким чином налагодити із батьками партнерські стосунки.

Програму розроблено за підтримки Міжнародної асоціації «Крок за кроком» та інституту «Відкритого суспільства». За цією програмою інструктори проводять заняття із ромськими батьками в усіх Центрах для батьків, організованих у рамках впровадження проекту в 4-х областях України – Одеській, Волинській, Закарпатській та Черкаській.

До участі у семінарі запрошено представників місцевих управлінь освіти, викладачів загальноосвітніх шкіл, у яких навчаються ромські діти, представників ромських громадських організацій, зацікавлених у організації Центрів для батьків на базі своїх організацій.

Програма

Координатор Центру для батьків – Джум Максим Анатолійович.

Час заходу: 3 лютого 2015 року 11:00 по 17:00 годину.

Місце проведення заходу: Одеська область, м. Березівка, вул. К. Маркса, 5 (ЗОШ І-ІІІ ст.. No 3).

Контактна особа – Вероніка Громова, тел./факс: (044) 235 11 36, gromova@ussf.kiev.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: