Освіта ромських дітей: Центри для батьків в м. Ужгород

20 квітня 2015 року у місті Луцьку відбувся круглий стіл-обговорення на тему «Прозорість та підзвітність дошкільних навчальних закладів. Реалії сьогодення та перспективи майбутнього».

6 травня 2015 року відбудеться семінар «Освіта ромських дітей: Центри для батьків в м. Ужгород, у рамках реалізації проекту «Поширення досвіду Центрів для батьків у ромських громадах» за підтримки Ромської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження».

У рамках впровадження проекту у 4-х областях України (Одеській, Черкаській, Волинській та Закарпатській) ромськими громадськими організаціями було створено 6 Центрів для батьків.

Завдання Центрів для батьків – надавати підтримку ромським батькам, допомагати їм у вихованні, розвитку та навчанні власних дітей. Із батьками у Центрах працюють за двома навчальними програмами: «Готуємось до школи» та «Впевнене батьківство». Заняття проводять інструктори, що пройшли тренінги за вищезазначеними програмами і постійно отримують методичну підтримку від тренерів ВФ «Крок за кроком».

Створення Центрів для батьків є одним із варіантів вирішення проблеми освіти ромських дітей, тому дуже важливо ділитись досвідом із зацікавленими організаціями та особами, які б хотіли створити подібні Центри – ромськими громадськими організаціями, педагогічними працівниками та ін.

Мета семінару – ознайомити учасників навчальною програмою «Впевнене батьківство» і підготувати їх до роботи інструкторами із групами ромських батьків за цією програмою. Обговорити досвід організації Центру для батьків, особливості роботи з ромськими батьками, подальші шляхи розвитку Центру та поширення досвіду проекту.

Загальна мета програми «Впевнене батьківство» – розвинути спроможність ромських батьків забезпечити раннє виховання та навчання своїх дітей, допомогти батькам краще зрозуміти те, що вони вже роблять добре, а також надати інформацію про те як створити ефективне навчальне середовище вдома; познайомити батьків із альтернативними ідеями, які можна застосовувати під час повсякденних взаємодій батьків та дитини.

Програма складається із двох частин, одна частина розрахована на роботу із батьками дітей віком від народження до 3 років, друга частина – для батьків дітей віком від 3 до 6 років.

Програма «Впевнене батьківство» для батьків дітей віком від 0 до 3 років складається з 11 тематичних занять, які можуть бути різної тривалості – залежно від можливостей та інтересу батьків. Програма «Впевнене батьківство» для батьків дітей віком від 3 до 6 років складається з 10 тематичних занять. Матеріали занять описані у відповідних посібниках.

Теми, запропоновані програмою розкривають наступні питання: що таке розвиток дитини, як розвивається її мозок, чому діти граються та шляхи підтримки гри, як розвивати навички грамотності в ранньому віці, як будувати взаємини та розуміти поведінку, темперамент дитини, як вберегти дитину від небезпеки.

Представлені матеріали є гнучкими, їх можна використовувати під час роботи з окремими сім’ями як удома, так і за інших умов.

Під час занять із батьками у Центрах інструктори використовують активні методи навчання, які вони підбирають відповідно до особливостей групи – «мозкова атака», обговорення усією групою та у малих групах, рольові ігри, робота в парах, тощо. Тож, час семінару також будуть розглянуті теми, які допоможуть інструкторам створити ефективне навчальне середовище у групах дорослих, з’ясувати які процеси впливають на здатність дорослих вчитися нового та опановувати нові навички. Яким чином налагодити із батьками партнерські стосунки.

Програму розроблено за підтримки Міжнародної асоціації «Крок за кроком» та інституту «Відкритого суспільства».

До участі у семінарі запрошено представників місцевих управлінь освіти, викладачів загальноосвітніх шкіл, у яких навчаються ромські діти, представників ромських громадських організацій, ромських батьків, що відвідують Центр, зацікавлених у організації Центрів для батьків на базі своїх організацій.

Координатор Центру для батьків: Стойка Роман Йосипович.

Час заходу: 6 травня 2015 року 10:00 по 16:00 годину, реєстрація о 9:30.

Місце проведення заходу: с. Павлове, Ужгородського р-ну, Закарпатської області

Контакти:   Вероніка Громова, тел./факс: (044) 235 11 36, gromova@ussf.kiev.ua

 

 

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: