Особливості роботи і комунікації з учасниками АТО

3 лютого 2016 р.,у м. Києвів рамках проекту «Воїну - гідна праця», відбувся спільний тренінггромадської організації «Центр зайнятості Вільних людей»та всеукраїнської громадської організації «Побратими» на тему: «Особливості роботи і комунікації з учасниками АТО».Представники органів місцевого самоврядування, працівники соціальних та муніципальних служб, родичі військових та волонтери обговорили проблему соціальної адаптації учасників АТО, яка займає все більше місця в українському суспільстві.

3 лютого 2016 р.,у м. Києвів рамках проекту  «Воїну – гідна праця», відбувся спільний тренінггромадської організації «Центр зайнятості Вільних людей»та всеукраїнської громадської організації «Побратими» на тему: «Особливості роботи і комунікації з учасниками АТО».Представники органів місцевого самоврядування, працівники соціальних та муніципальних служб, родичі військових та волонтери обговорили проблему соціальної адаптації учасників АТО, яка займає все більше місця в українському суспільстві.

Тренінг був організований з метою обговорення специфіки спілкування з військовими, які брали участь в АТО, способів подолання стресу, досвіду повернення ветеранів до мирного життя, їх соціальної адаптації На початку зустрічі спікери сформулювали присутнім проблеми, пов’язані з психологічним станом військових, які пройшли АТО та навели декілька прикладів, як можна позбутися «посттравматичного синдрому». Успіх цього процесу залежить від злагодженої та тісної роботи органів державної влади, представників громадянського суспільства та, звісно, підтримки колишніх воїнів всередині їхньої сім’ї.

«Система психологічної реабілітації учасників АТО на державному рівні в Україні передбачає проходження комплексу оздоровчо-профілактичних заходів в санітарно-курортних закладах. Проте, у світі такий підхід ніхто не практикує. Адже, до вирішення проблеми соціальної адаптації військових потрібно підходити різносторонньо й комплексно: вести конструктивний діалог не лише з бійцями, але й з їхніми сім`ями, друзями, волонтерами тощо. Успіх в роботі з ветеранами АТО перш за все залежить від Вашого внутрішнього стану, від того, настільки гарно Ви себе почуваєте. Думайте спочатку про себе, а потім – про інших. Лише так Ви зможете найефективніше використати свої ресурси для роботи з учасниками АТО », − зауважив Андрій Козінчук, практикуючий військовий психолог, учасник АТО.

Упродовж семінару фахівці дали практичні поради щодо специфіки поведінки з ветеранами АТО, розповіли, як можна їм допомогти адаптуватися до життя після війни. Також експерти звернули увагу родичів військових на ті аспекти поведінки, які категорично не можна застосовувати у спілкуванні з тими, хто брав участь у військових діях. Наприклад, не можна докучати воїна розпитами про війну, жаліти його та ідеалізувати. Окрім цього, повернувшись додому, ветеран повинен мати власний комфортний простір для відпочинку, де зможе побути на одинці з собою.

 «Ветерани АТО не потребують допомоги – їм потрібна Ваша підтримка, любов і турбота. Облаштуйте йому затишно кімнату: поставте зручне ліжко, ортопедичний матрац, теплий плед, зробіть гарне освітлення. Окрім цього, намагайтесь готувати домашню їжу, яку він полюбляє. Такі банальні на перший погляд речі є дуже важливим етапом у соціальній адаптації бійців АТО»,–  пояснив Тарас Ковалик, боєць бальйону «Айдар», який також проводить тренінги для військовослужбовців.

Проект «Воїну-гідна праця» реалізується в рамках діяльності громадської організації «Центр зайнятості Вільних людей» за підтримки Програмної ініціативи «Громадські ініціативи нової України» Міжнародного фонду «Відродження» і направлений на допомогу воїнам АТО, які повертаються додому, в працевлаштуванні, соціальній адаптації в суспільстві, перекваліфікації та навчанні. Воїни, що захищають нашу країну на Сході, потребують уваги й підтримки після демобілізації. Особливо ті, що отримали інвалідність внаслідок поранення. Здебільшого вони не мають змоги повернутися на попереднє місце роботи. Працевлаштованість і зайнятість – надважливі компоненти у психологічній та соціальній реабілітації ветеранів.

Контакти: Анастасія Ковальчук, координатор із зв’язків з громадськістю проекту «Воїну-гідна праця», +38063 415 44 79

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: