ОСНам західних областей надаватимуть юридичну допомогу

У Львові розпочав роботу юридичний ресурсний центр сприяння розвитку органів самоорганізації населення (ОСН)

У Львові розпочав роботу юридичний ресурсний центр сприяння розвитку органів самоорганізації населення (ОСН). Його створено на базі Інформаційно-правового центру “Наше право”, Львівського юридичного товариства, Фундації імені Григорія Яхимовича та Колегії громадських експертів і консультантів за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”, “Pact Inc.” і Фонду Східна Європа.

“Інертність місцевої влади стосовно створення умов для розвитку самоорганізації населення, вкрай поверхові активності громадських центрів загалом не сприяють розвитку самоорганізованої громадськості. Складається враження, що місцеві посадовці, не розуміючи природи цих органів, усіляко намагаються “заговорити” питання діяльності ОСН, подекуди перевести його в русло необхідності створення ОСББ. Такий підхід є не зовсім фаховим і послідовним. Місцева влада боїться ділитися повноваженнями з цими органами й хоч якось децентралізовувати діяльність міського уряду на рівень будинкових чи квартальних комітетів”, – відзначив керівник центру “Наше право” Андрій Лепак.

Громадські експерти безкоштовно надаватимуть юридичну допомогу органам самоорганізації населення Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської та Чернівецької областей у питаннях реєстрації, поточної діяльності, підготовки процесуальних документів і представлення їхніх інтересів у судових органах.

У межах діяльності ресурсного центру розпочато підготовку проекту Програми сприяння розвитку органів самоорганізації у Львові на 2013-2015 роки.

До співпраці запрошують усіх небайдужих.

Контакти:
Інформаційно-правовий центр “Наше право”
(032) 236 70 49
nashepravo@gmail.com

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: