ОСНам пропонують співпрацювати з центрами зайнятості

За словами фахівців, органи самоорганізації населення (ОСН) мають співпрацювати з центрами зайнятості, щоб сприяти працевлаштуванню безробітних

Органи самоорганізації населення (ОСН) мають співпрацювати з центрами зайнятості, щоб сприяти працевлаштуванню безробітних. Про це 28 січня в Луцьку заявили учасники тематичного засідання, яке провела Асоціація підтримки та розвитку ОСББ та ОСН за сприяння програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Під час обговорення Петро Лавринюк, президент Волинського Інституту Підтримки та Розвитку Громадських Ініціатив, відзначив: “Представники органів самоорганізації населення (будинкових, вуличних, квартальних комітетів) повинні доносити до жителів актуальну інформацію про можливості працевлаштування, отримання необхідних послуг, консультацій, можливості проходження професійного навчання. Відсутність інформації – величезна проблема. На сьогодні саме ці представницькі органи є тими помічниками на місцях, які мають і можуть працювати з кожним мешканцем – визначати проблеми, давати поради, шукати шляхи виходу з проблемних ситуацій, у тому числі якщо ці ситуації стосуються безробіття, пошуку роботи, організації тимчасової зайнятості тощо”.

Зі свого боку, Інна Матвіюк, начальниця відділу активної підтримки безробітних Луцького міського центру зайнятості, зауважила: “Напрямів роботи центру зайнятості насправді немало, до них належать: організація надання консультацій із пошуку роботи всім без винятку громадянам, які звертаються до центру зайнятості; проведення тематичних тренінгових, семінарських навчань для тих, хто шукає роботу; фінансова підтримка тих, хто має бажання відкрити власну справу; організація професійного навчання осіб, які досягли 45-річного віку та мають стаж не менш ніж 15 років за відповідними навчальними ваучерами. Крім того, центр зайнятості надає профорієнтаційні послуги молоді, послуги з пошуку постійної чи тимчасової роботи, сприяє організації участі в оплачуваних громадських роботах і працює з роботодавцями. Ефективність виконання кожного з зазначених напрямів не може залежати лише від працівників центру зайнятості. Ми постійно залучаємо нових соціальних партнерів, шукаємо шляхи взаємодії та об’єднання ресурсів для вирішення соціальних проблем”. “Ви як голови комітетів як ніхто інший знаєте своїх мешканців, яка інформація та допомога потрібна саме їм і чим можемо допомагати ми”, – звернулася посадовець до представників ОСН.

Директор Луцького міського центру зайнятості Едуард Неймарк зауважив: “Я маю надію на подальшу плідну співпрацю представників органів самоорганізації населення та міського центру зайнятості. Вас ознайомили з нашими можливостями, так давайте тепер спільно працювати для вирішення соціальних проблем громади”.

Контакти:
Асоціація підтримки та розвитку ОСББ та ОСН
(0332) 2000 32
095 64 54 655
press.asossiation.osbb@gmail.com

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисті й лобіюванні спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: