ОСНам можуть надати додаткові повноваження

Результати діяльності громадського Ресурсного центру «Лівобережжя» в м. Києві протягом року представили на прес-конференції в УНІАН.

Результати діяльності громадського Ресурсного центру «Лівобережжя» в м. Києві протягом року представили на прес-конференції в УНІАН.

Ресурсний центр надає консультації, нормативно-методичну та правову допомогу органам самоорганізації населення (ОСН), місцевим ініціативним групам та активістам у їх діяльності у сфері локальної демократії та громадського контролю. 

Андрій Крупник, голова Всеукраїнської Асоціації сприяння самоорганізації населення зазначив, що ще 9 таких центрів є в Україні та вони об’єднані в мережу. Вони мають розширити свої функції та сприяти всім законним формам участі громадян у вирішенні місцевих питань.

У той же час А. Крупник запропонував розглядати ОСНи у якості складової безпосереднього народовладдя на місцевому рівні. Він розповів про одеський досвід делегування ОСНам додаткових владних повноважень в сфері ЖКГ та запропонував свою допомогу у запровадженні оцінки дієздатності київських ОСНів для отримання ними таких повноважень.

Начальник відділу з питань місцевого самоврядування Департаменту суспільних комунікацій КМДА Віктор Галета розповів про стан самоорганізації населенні в столиці і відносини громадськості та міської влади.

Керівник ОСН «Комітет мікрорайону «Березняки — Тельбін» Валерій Гуманенко зупинився на ключових питаннях, які за участі Ресурсного центра вирішувалися районною та міською владою. Це запровадження контролю за якістю ремонтних робіт в будинках ОСНами столиці, здійснення повноважень у сфері благоустрою, участь у складі Робочої групи щодо питань розміщення тимчасових споруд на території Дніпровського району, об’єднання зусиль ОСНів шляхом створення Ради з питань сприяння діяльності органів самоорганізації населення Дніпровського району.

Андрій Нєстєрков, голова правління Київської міської організації «Асоціація сприяння самоорганізації населення» розповів про історію створення та діяльність організації з 2010 року.

Олександр Чунаєв підвів підсумки роботи Ресурсного центру «Лівобережжя» протягом 2014 та початку 2015 року. За цей час центром організовано 11 навчальних, дискусійних та інформаційних заходів і взято участь у 23інших заходах з питань розвитку самоорганізації населення. У заходах РЦ «Лівобережжя» взяло участь загалом 161 киянин. Інформація про ці події заходи розміщена в ЗМІ та Інтернеті — на сайті КМО Асоціації.

Захід був проведений в рамках проекту «Ресурсний центр як шлях подальшого розвитку локальної демократії столиці»за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». 

Довідково: станом на 1 січня 2015 року в Україні створено 1372 ОСНи із статусом юридичної особи і орієнтовно 12-13 тисяч цих органів легалізовано шляхом повідомлення.

Контакти: Всеукраїнської Асоціації сприяння самоорганізації населення

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: