ОСН – сполучна ланка між владою та населенням

У місті Вознесенськ відбувся круглий стіл “Розвиток органів самоорганізації населення в містах і селах Миколаївщини”

Орган самоорганізації населення (ОСН) – сполучна ланка між владою та населенням, яка допомагає вирішувати місцеві проблеми. Про це заявили учасники круглого столу “Розвиток органів самоорганізації населення в містах і селах Миколаївщини”, який відбувся 9 квітня в місті Вознесенськ. Захід провела ГО “Фонд розвитку міста Миколаєва” за підтримки програмної ініціативи “Демократична практика” Міжнародного фонду “Відродження”.

Віталій Луків, міський голова Вознесенська, у своєму виступі наголосив, що створення й розвиток ОСН дає змогу залучати якомога більшу кількість мешканців до процесу управління, встановлювати зворотній зв’язок між владою та населенням, враховувати думки та пропозиції громадян при прийнятті й реалізації владних рішень.
 
Зі свого боку, Тетяна Зелінська, представниця апарату виконкому Вознесенської міськради, розповіла про досвід самоорганізації громадян задля реалізації суспільно значущого проекту. Таким проектом стало створення дитячого ігрового комплексу, і реалізували його батьки малюків. А незабаром після цього мешканці, які разом працювали над ігровим комплексом, прийняли рішення створити ОСН.
 
Успішним досвідом соціальної активності поділилася й Вікторія Бальцер, голова ГО “Фонд громади Вознесенська”. Вона розповіла про роботу ОСН “Перлина гаю”, завдяки якому Вознесенська міськрада ухвалила рішення щодо впорядкування території цвинтаря. Крім того, Вікторія Бальцер поінформувала, що у Вознесенську зареєстровано вже 6 ОСН.

Заступник голови Вознесенської районної ради Іван Білоконь, у свою чергу, відзначив актуальність розвитку ОСН у селах, що пов’язано з невідворотним укрупненням сільських рад.

Представники ГО “Фонд розвитку міста Миколаєва” нагадали, що для ОСН Миколаївщини створено Ресурсний центр. Він проводить “Школи громадянської дії” для активістів ОСН і надає їм грантову підтримку. За словами фахівців, у роботі Ресурсного центру враховуються особливості роботи ОСН села, міста, районного центру й обласного центру, бо міський житель далекий від проблем жителя села, а мешканці обласного та районного центрів також мають різні інтереси.
 
На завершення круглого столу було оголошено конкурс грантів для ОСН та ініціативних груп “Мікрогранти для представницької діяльності ОСН у селах і містах Миколаївщини”.

Контакти:
ГО “Фонд розвитку міста Миколаєва”
(0512) 47 38 79
frgn@ukrpost.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: