ОСН пропонують залучати до надання соціальної допомоги

За словами фахівців, органи самоорганізації населення (ОСН) мають долучатися до надання соціальної допомоги уразливим категоріям мешканців

Органи самоорганізації населення (ОСН) мають долучатися до надання соціальної допомоги уразливим категоріям мешканців. Про це 23 січня в Луцьку заявили учасники тематичної зустрічі, яку провела Асоціація підтримки та розвитку ОСББ та ОСН за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження” та ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення”.

Петро Лавринюк, президент Волинського Інституту Підтримки та Розвитку Громадських Ініціатив, зауважив: “У місті діють будинкові, вуличні та квартальні комітети, діяльність яких наразі інтенсивно розвивається, проте їх функції та завдання не можна зводити лише до контролю за житлово-комунальними послугами. Законодавство надає можливість ОСН взаємодіяти зі спеціалізованими установами для сприяння вирішенню соціальних питань населення. На сьогодні саме ці представницькі органи є тими помічниками на місцях, які мають і можуть працювати з кожним мешканцем – визначати проблеми, давати поради, шукати шляхи залучення партнерів, в тому числі й бізнесу, до вирішення соціальних питань уразливих категорій”.

Зі свого боку, Олена Бондарчук, начальниця відділу соціальної роботи Луцького міського центру для дітей, сім’ї та молоді, розповіла: “Наш центр працює з сім’ями, що потрапили у складні життєві обставини. Перед фахівцями з соціальної роботи стоять завдання виявити й супроводжувати такі сім’ї. У кожного спеціаліста є своя територія, яку за ним закріплено. Ми вважаємо налагодження співпраці з органами самоорганізації населення дуже доречним кроком, адже успіх нашої роботи залежить саме від раннього виявлення сімей, із якими ми працюємо. А хто може краще знати своїх мешканців і їхні справи, як не керівництво комітетів, яке з ними постійно співпрацює”.

Контакти:
Асоціація підтримки та розвитку ОСББ та ОСН
095 64 54 655
(0332) 2000 32
press.asossiation.osbb@gmail.com

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисті й лобіюванні спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: