ОСН на Луганщині розвиваються стихійно

Рівень охоплення найбільших райцентрів і сіл органами самоорганізації населення на Луганщині досить високий

Органи самоорганізації населення (ОСН) на Луганщині розвиваються несистемно. Про це 26 квітня під час круглого столу в Луганську розповіла голова правління ЛОГО “Громадська ініціатива Луганщини” Тетяна Кіріллова. Захід відбувся за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

За словами експертки, рівень охоплення найбільших райцентрів і сіл органами самоорганізації населення на Луганщині досить високий. Водночас значну частину ОСН створено до вступу в дію закону “Про органи самоорганізації населення” чи за часів Української РСР, а тому вони підлягають перереєстрації. Абсолютна більшість ОСН, за інформацією Тетяни Кіріллової, не мають статусу юридичної особи, що позбавляє їх певних привілеїв (мати рахунок у банку, вести господарську діяльність тощо).

Більшість ОСН виконують переважно технічні завдання й не мають ні сучасних методичних рекомендацій, ні новітніх знань у галузі самоорганізації населення.

За словами Тетяни Кіріллової, асигнування для здійснення повноважень ОСН на Луганщині є або надзвичайно малими, або їх узагалі немає. Вона наголошує, що це суттєво стримує розвиток самоорганізації населення в регіоні. Крім того, більшість міських рад не затвердила положень про ОСН, що також не дає їм змоги повноцінно розвиватися.

Тетяна Кіріллова запропонувала ОСН звертатися до Ресурсного центру для ОСН Луганська “Територія сталого розвитку” по безкоштовну методичну й організаційну підтримку.

Контакти:
ЛОГО “Громадська ініціатива Луганщини”
Тетяна Кіріллова
(0642) 35 72 32
lekotan@lds.net.ua

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: