ОСББ стикаються з труднощами при оформленні прибудинкової території

26 грудня в Херсоні відбувся круглий стіл “Порядок розгляду та вирішення питань визначення меж прибудинкових територій і передачі їх об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків”

26 грудня в Херсоні відбувся круглий стіл “Порядок розгляду та вирішення питань визначення меж прибудинкових територій і передачі їх об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків”. Захід провела ХОГО “Регіональна рада підприємців” за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”, “Pact Inc.” і Фонду Східна Європа.

Під час зустрічі було розглянуто проблеми, з якими стикаються об`єднання, що вирішили отримати прибудинкову територію у власність.

По-перше, за словами учасників, технічної документації з землеустрою взагалі немає або її недостатньо для встановлення меж земельної ділянки. Причиною є те, що забудовники розробляли тільки проект забудови території без проекту розподілу територій, який є його складовою частиною. Тому неможливо визначити розміри й конфігурацію земельних ділянок на місцевості, де розташовано багатоквартирні будинки.

По-друге, на сьогодні в законодавстві не закріплено порядку безоплатної передачі у власність земельних ділянок під багатоквартирними будинками.

По-третє, як відзначили фахівці, у земельному законодавстві є деякі суперечності, а також статті, які можна тлумачити по-різному, і тому в ОСББ можуть виникати нові й нові проблеми на шляху отримання права власності на землю.

Також присутнім було представлено проект постанови Кабінету Міністрів “Порядок розгляду та вирішення питань визначення меж прибудинкових територій і передачі їх об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків”. За словами учасників, документ містить чимало позитивних моментів для ОСББ, насамперед у спрощенні процедури передачі земельної ділянки та зменшенні кількості необхідних документів.

Підбиваючи підсумки, представник Регіональної ради підприємців Юрій Трегубко наголосив, що більшість виявлених у ході дослідження проблем можна вирішити лише на законодавчому рівні. За його словами, потрібна підтримка всіх об`єднань України для того, щоб представники державної та законодавчої влади побачили, що проблема з переданням ОСББ прибудинкових територій існує та потребує термінового вирішення. Було вирішено внести пропозиції до згаданого проекту постанови.

Контакти:
ХОГО “Регіональна рада підприємців”
(0552) 48 51 01
resource_center@ukr.net

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: