ОСББ міста Суми в наступному році планують створити свою асоціацію

26 грудня у місті Сумах відбулося підсумкове у 2010 році робоче засідання керівників та активістів Організації співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) і органів самоорганізації населення (ОСН) міста.

26 грудня у місті Сумах відбулося підсумкове у 2010 році робоче засідання керівників та активістів Організації співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) і органів самоорганізації населення (ОСН) міста.

В його ході було підведено проміжні підсумки реалізації проекту «Стати справжнім господарем власного житла – реально!», який здійснюється Сумським міським об’єднанням громадян «Правозахист» за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” в рамках програми Посилення впливу громадянського суспільства.

Зокрема, зазначалося, що за час реалізації проекту були актуалізовані питання створення та діяльності ОСББ у Сумах. За ініціативи активістів ОСББ міста та за підтримки управління житлово-комунального господарства Сумської міської ради СМОГ «Правозахист» організовував та проводив робочі засідання у форматі «Запитання-відповідь». На запитання представників ОСББ та ОСН відповідали чиновники із управлінь праці та соціального захисту населення, земельних ресурсів, архітектури тощо.

Окрім цього, в офісі СМОГ «Правозахист» продовжує діяти безкоштовна юридична приймальня з питань створення та діяльності ОСББ та ОСН. Її послугами скористалися десятки сумчан. Багатьом із них була надана практична допомога з оформлення документів, написання позовних заяв чи офіційних листів. Юридична приймальня буде діяти і в 2011 році.

Керівники ОСББ особливо наголошували на практичній допомозі, які вони змогли отримати в рамках проекту. Зокрема, провівши робоче засідання в офісі СМОГ «Правозахист» з допомогою юриста надіслали листа до міського голови Геннадія Мінаєва із проханням вирішити проблему компенсації субсидій і пільг за період проведення громадських слухань і затвердження нових тарифів. Мер позитивно відреагував на прохання керівників ОСББ і пільги було компенсовано.

Емоційними були виступи окремих представників громадськості. «Нарешті хоч якась із громадських організацій міста почала перейматися проблемами ОСББ і ОСН. Скільки років працюємо, стукаємо в двері до чиновників, ходимо в суди, відстоюємо свої права – й нікому справи до цього не було. Тепер же ми знаємо, що завжди можемо порадитися із юристом. Тому ми вирішили сформувати робочу групу із представників ОСББ і ОСН міста та регулярно збиратися в офісі СМОГ «Правозахист» та спільно вирішувати свої проблеми. Сподіваємося, що у січні разом проведемо круглий стіл на тему «Можливості для ОСББ і ОСН міста Суми». Також зазначу, що такі зібрання зрештою призведуть до логічного результату – створення місцевої Асоціації ОСББ», сказав Анатолій Лаврик, керівник ОСББ «Каштан».

Проект «Стати справжнім господарем власного житла – реально!» здійснюється СМОГ «Правозахист» за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” в рамках програми Посилення впливу громадянського суспільства Міжнародного фонду “Відродження”.

Контактні особи: Ірина Стегній, СМОГ “Правозахист”, Irina.stegniy@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: