ОСББ Донецької та Запорізької областей потерпають від монополістів ЖКГ

Ігор Захаревич, голова Ресурсного Центру ОСББ Донецької області, наголошує, що основною проблемою для ОСББ Донецької та Запорізької областей є неврегульованість відносин із підприємствами-монополістами – надавачами житлово-комунальних послуг

Основною проблемою для ОСББ Донецької та Запорізької областей є неврегульованість відносин із підприємствами-монополістами – надавачами житлово-комунальних послуг. Про це заявив Ігор Захаревич, голова Ресурсного Центру ОСББ Донецької області, під час вебінару “Проблеми, бар’єри, можливості”. Захід провела Асоціація “Власники житлових будинків Мелітополя” спільно з Ресурсним центром ОСББ Донецької області за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

За словами експерта, в умовах відсутності конкурентного середовища та низької платіжної дисципліни споживачів приймаються рішення перекласти проблеми дійсних виконавців послуг на ОСББ, в т.ч. через визнання в судовому порядку ОСББ надавачем певних житлово-комунальних послуг (приклад – Кіровське). Складається ситуація, коли споживачі в будинках, де не створено об’єднання, опиняються у вигіднішій ситуації порівняно зі споживачами в будинках з ОСББ: останні фактично змушені платити пеню за несвоєчасну оплату послуг, а також різницю між показниками квартирних і загальнобудинкових лічильників. Крім того, у будинках ОСББ підприємства-монополісти припиняють надавати послуги всім споживачам, а не тільки боржникам.

Ігор Захаревич наголошує, що тільки споживач повинен мати реальний вибір – отримувати послуги індивідуально чи в складі об’єднання.

Контакти:
Асоціація “Власники житлових будинків Мелітополя”
(0619) 43 26 59
MelitopolOsbb@mail.ru

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисті й лобіюванні спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: