Органи самоорганізації населення будуть “ловити рибку” самостійно

З червня цього року стартував проект "Підтримка фінансово-господарської діяльності органів самоорганізації населення міста Одеси", що реалізується Одеською міською громадською організацією "Лицем до лиця" за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

 

 З червня цього року стартував проект “Підтримка фінансово-господарської діяльності органів самоорганізації населення міста Одеси”, що реалізується Одеською міською громадською організацією “Лицем до лиця” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

ОМГО “Лицем до лиця” вже три роки активно діє в створенні умов для колективної участі громади у вирішенні місцевих проблем, у впровадженні різних форм місцевого самоврядування, розвитку самоорганізації та громадської активності дітей і молоді.

Як показує робота Всеукраїнського центра організаційно-методичної підтримки органів самоорганізації населення, що діє з 2003 р. на базі ОМГО “Лицем до лиця”, ОСН практично не використовують можливості залучення матеріальних ресурсів для рішення проблем населення.

Керівники ОСН найчастіше недостатньо знайомі з законодавством України в сфері оподатковування й основами бухгалтерського обліку, що істотно обмежує ініціативу ОСН та реалізацію їхніх повноважень у розвитку місцевої громади. З цієї ж причині ОСН фактично не залучають кошти донорських організацій.

У рамках проекту ОМГО “Лицем до лиця” почала працювати бухгалтерсько-консультаційна служба, що здійснює всебічний супровід фінансово-господарської діяльності ОСН: допомагає їм реєструватися в різних установах, відкривати рахунки в казначействі і банках, складати й подавати звіти, вести внутрішню бухгалтерію і т.д.

Також планується проведення 4-х семінарів-тренінгів за темами “Фінансове забезпечення діяльності ОСН” та “Участь ОСН у конкурсах донорських організацій” для навчання керівників 36 ОСН, а також 2-х круглих столів для рішення проблем, що виникають у ОСН при взаємодії з органами казначейства і податкової інспекції.

У результаті реалізації проекту будуть створені умови для залучення органами самоорганізації коштів з міського бюджету й інших джерел та для самостійного ведення ними фінансово-господарської діяльності. Це зміцнить їхній потенціал як громадських формувань, покликаних відстоювати інтереси жителів, та буде сприяти розвитку локальної демократії в Одесі.

Контакти: facetoface@gt.com.ua

Олександра Горячева, менеджер програми
“Посилення впливу громадянського суспільства”
тел: +380 (44) 461 95 00 | факс: +380 (44) 486 01 66
eлектронна пошта: goriacheva@irf.kiev.ua
офіс: м. Київ, пров. Бехтерєвський, 13-a, кім. 2

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: