Органи самоорганізації Миргорода отримуватимуть кошти з бюджету на конкурсних засадах

19 жовтня 2009 року у Миргороді Полтавської області у приміщенні міської ради відбувся круглий стіл, на якому обговорювали проект нормативно-правового акту “Положення про конкурсний відбір бюджетних програм, що фінансуються з міського бюджету у сфері благоустрою та подають ради мікрорайонів м. Миргород”.

У засіданні взяли участь секретар міської ради Людмила Ілляшенко, заступник міського голови Анатолій Богиня, начальник фінансового управління Надія Устименко, керівники рад мікрорайонів, депутати міської ради та представники Проекту “Впровадження системи громадського моніторингу бюджетного процесу в Полтавській області”.

Представники Проекту Вадим Штефан та Анжеліка Саідова запропонували узгодити із зацікавленими сторонами текст нормативно-правового акту місцевого рівня “Про конкурсний відбір програм, що будуть фінансуватися з міського бюджету у сфері благоустрою”.

Згідно з текстом запропонованого документу, ради мікрорайонів розроблятимуть програми, які будуть розглядатися за такими критеріями:

  • пріоритетність проблем, на вирішення якої спрямовано програму;
  • дольова участь у фінансуванні програми;
  • технологічна обґрунтованість та реальність виконання заходів програми;
  • наявність чіткого плану і механізмів розв’язання наявних проблем та досвід щодо їх розв’язання;
  • наявність якісних та кількісних критеріїв оцінки успішності реалізації відповідного проекту або програми,
  • фінансово-економічні показники, які повинні бути досягнуті шляхом реалізації запропонованого претендентом проекту або програми;
  • обґрунтованість вартості реалізації відповідного проекту або програми, порівняння з аналогічними проектами та програмами інших учасників конкурсу.

Передбачається, що оцінку проектів програм, поданих органами самоорганізації Миргорода (радами мікрорайонів) буде проводити експертна комісія, до складу якої будуть включатися незалежні експерти, громадські, наукові, консультативні організації.

Цей нормативно-правовий акт має відкрити шлях до повної прозорості витрачання коштів міського бюджету Миргорода у сфері благоустрою, посилити рівень відповідальності розпорядників коштів за ефективність витрат. З іншого боку прийняття цього нормативного акту відкриє можливість органам самоорганізації населення Миргорода (радам мікрорайонів) залучати на прозорій основі до вирішення проблем у сфері благоустрою крім бюджетних ще і спонсорські кошти.

Передбачається, що у міський бюджет 2010 року увійдуть програми рад мікрорайонів, розроблені згідно із запропонованими у документі підходами.

Прийняття цього документу стане наступним кроком розвитку економічних, правових та організаційних засад реалізації програмно-цільового підходу до управління житлово-комунальною сферою міста.

Проект “Впровадження системи громадського моніторингу бюджетного процесу в Полтавській області” фінансується Міжнародним фондом “Відродження” та здійснюється Полтавським агентством розвитку територій. Проект має на меті підвищити прозорість, ефективність та підзвітність громадянам місцевих бюджетів. Партнерами агентства розвитку територій в реалізації проекту є міста Миргород та Кобеляки Полтавської області .

Контактна особа: Вадим Штефан, (050)3056201, Vadim_shtefan@rambler.ru

Діана Зубко, координатор програми “Посилення впливу громадянського суспільства
тел: +380 (44) 461 95 00 | факс: +380 (44) 486 01 66
eлектронна пошта: zubko@irf.kiev.ua
офіс: м. Київ, пров. Бехтерєвський, 13-a, кім. 2

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: