Органи державної влади погодилися обговорити з громадськістю доступність генпланів міст

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Міністерство оборони, Служба безпеки України та Міністерство надзвичайних ситуацій погодилися провести спільну нараду з громадськістю, присвячену відкриттю доступу до генеральних планів міст

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Міністерство оборони, Служба безпеки України та Міністерство надзвичайних ситуацій погодилися провести спільну нараду з громадськістю, присвячену відкриттю доступу до генеральних планів міст. Захід ініціювали Східноукраїнський центр громадських ініціатив, Центр громадянських свобод і Департамент містобудування, архітектури та планування територій Мінрегіону в межах проекту “Через доступ до генеральних планів – до містобудування без корупції” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Обидва Міністерства публічно виступають за зняття грифу “ДСК” (“для службового користування”) з більшості карт, якими послуговуються проектні інститути під час розробки генпланів. Реалізації цього задуму заважає неузгодженість позицій Міністерств. Як наслідок – побоювання органів місцевого самоврядування виконати норми закону “Про регулювання містобудівної діяльності”, відкрити доступ до генпланів і таким чином порушити інші інструкції та понести за це відповідальність.

Східноукраїнський центр громадських ініціатив
Володимир Щербаченко
067 640 94 40
zahyst@gmail.com

***

Програма “Верховенство права” підтримує організації громадянського суспільства, діяльність яких спрямовано на захист прав людини й основоположних свобод, а також сприяє підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: