Оприлюднено дослідження стосовно недоцільності участі України в Митному союзі

Експерти переконані, що можливе приєднання до Митного союзу з Росією, Білоруссю та Казахстаном не дасть Україні жодних переваг

Можливе приєднання до Митного союзу з Росією, Білоруссю та Казахстаном не дасть Україні жодних переваг. Про це йдеться в аналітичній доповіді “Недоцільність участі України в Митному союзі Білорусі, Казахстану та Росії: експертна аргументація”, яку підготувала Громадська експертна рада при Український частині Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС за підсумками круглого столу “Як європейська Україна дружитиме з країнами Митного Союзу?” за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

У доповіді представлено незалежний аналіз доцільності участі Україні в Митному союзі з юридичного й економічного поглядів.

За висновками провідних українських експертів, вступ України до Митного союзу не покращить рівня життя українців навіть у короткостроковій перспективі. До того ж, як відзначено в доповіді, існують вагомі підстави вважати, що міжнародні договори про участь України в цьому об’єднанні може бути визнано такими, що не відповідають Конституції України.

Нагадаємо, 21 квітня в Києві відбувся круглий стіл “Як європейська Україна дружитиме з країнами Митного Союзу?” Учасники обговорення зазначали, що для того щоб забезпечити економічне зростання в інтересах широких верств населення, українському уряду слід сприяти економічній інтеграції, а не концентрувати зусиль на територіально-адресних заходах, неефективних у довготривалій перспективі.

Доповідь українською мовою

Доповідь англійською мовою

Контакти: Громадська експертна рада при український частині Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС, Вікторія Гуменюк, 067 448 02 67,  vita.gumeniuk@gmail.com

***

Мета Європейської програми – сприяти європейській інтеграції України шляхом фінансової й експертної підтримки громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: