Опитування: Кримська молодь не має коштів на поїздки до ЄС і недостатньо володіє англійською

У Сімферополі відбувся круглий стіл, присвячений результатам соціологічного опитування “Європейська ідентичність кримських міст очима молоді”

30 листопада в Сімферополі відбувся круглий стіл, присвячений результатам соціологічного опитування “Європейська ідентичність кримських міст очима молоді”. Захід і опитування провела Сімферопольська міська молодіжна громадська організація “Світло” в межах проекту “Європейська ідентичність кримських міст: сучасний погляд” за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

Як свідчить дослідження, лише 6% молодих кримчан відвідували країни Євросоюзу. Кримські студенти вважають, що головна причина незначної кількості поїздок до країн ЄС – передусім складний матеріальний стан. При цьому студенти знають про програми на кшталт “Молодь у дії”, але не вірять, що мають шанси відвідати європейські країни завдяки їм.

Під час обміну думками щодо низького рівня англійської мови серед молоді, присутні відзначили, що це проблема якості освіти в Україні загалом.

При цьому велика кількість молоді була явно налаштована проти європейського вибору України. Припускають, що це пов’язано з позицією викладачів, які деякою мірою формують світогляд своїх студентів.

Одним із підсумків круглого столу став відкритий лист до Міністерства освіти Криму, у якому наведено результати соціологічного дослідження та висловлено схвильованість щодо рівня англійської мови у кримської молоді та відсутності належного числа контактів із європейською молоддю. Лист уже підтримали ГО “Світло”, ГО “Регіональна рада експертів”, Південноукраїнській центр громадських ініціатив “Громада”, ГО “Кримський республіканській центр інтелектуального розвитку”, ГО “Демократичні та громадянські ініціативи”, ГО “Идущие вместе” та інші.

ГО “Світло” має намір провести подібний круглий стіл навесні 2012 року.

Із результатами опитування можна ознайомитися тут.

СММГО “Світло”
(0652) 70 60 73
svitlo.simferopol@gmail.com

***

Мета Європейської програми – сприяти європейській інтеграції України шляхом фінансової й експертної підтримки громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: