Онлайн курс: Соціологія та соціальні дослідження: що, як, навіщо?

Курс має на меті дати базове розуміння основ прикладного соціального дослідження та орієнтований на широке коло слухачів.

Хто та чиїм коштом проводить опитування громадської думки в Україні та світі? Наскільки точними є їхні результати? Як відрізнити фахові повідомлення про дослідження від маніпулятивних? Як ефективно спланувати співпрацю з соціологами? На що звернути увагу, якщо вирішили самі спробувати сформулювати запитання анкети, провести фокус-групу або глибинне інтерв’ю? Як максимально переконливо представити дослідницький компонент потенційному грантодавцеві? І що варто знати про вибірку активістам, аналітикам, журналістам і замовникам досліджень, а не лише соціологам? Відповіді на ці та багато інших запитань ви знайдете в курсі «Соціологія та соціальні дослідження: що, як, навіщо?»

Курс має на меті дати базове розуміння основ прикладного соціального дослідження та орієнтований на широке коло слухачів. У ньому представники громадських організацій зможуть дізнатися про ключові аспекти планування та проведення соціальних досліджень, а також їхнє представлення в проектних заявках. Журналістам може бути особливо цікавою інформація про поширені помилкові уявлення щодо соціології та опитувань громадської думки, а також про те, як коректно представляти результати досліджень. Дослідники-початківці та студенти суспільствознавчих спеціальностей зможуть закріпити й розширити знання про практичні аспекти соціальних досліджень. Фахівцям громадських, державних і бізнесових організацій, які не мають спеціалізованої освіти в царині прикладної соціології, цей курс допоможе почуватися впевненіше, послуговуючись соціальними даними в прийнятті рішень та замовляючи дослідження соціологам.

Курс «Соціологія та соціальні дослідження: що, як, навіщо?» виготовлено в межах “Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні”, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки посольства Швеції в Україні (SIDA). Думки та позиції викладені в цьому курсі є позицією автора та необов’язково відображають позицію уряду Швеції.

Тривалість курсу –8 тижнів

Початок курсу – 15 квітня 2016 року

Реєстрація

Викладачі:

Олена Богдан

Доцентка кафедри соціології Національного університету «Києво-Могилянська академія». Має значний міжнародний досвід у галузі соціальних досліджень, зокрема в Оксфордському університеті (2001-2002), Лондонській школі економіки й політичних наук (2002), Торонтському університеті (2004-2005), Стенфордському університеті (2010). Фахово залучена до роботи третього сектору з 2002 року. Досвід оцінки сотень проектних заявок на виконання соціальних проектів дає їй змогу поділитися низкою порад не лише щодо планування дослідницького компонента проекту, а й переконливого його представлення грантодавчим організаціям. Окрім соціальних проектів до царини її фахових зацікавлень належать дослідження питань демократизації, сучасної релігійності, позитивного потенціалу особистості та щастя.

Ірина Бекешкіна

Український соціолог, спеціаліст у галузі політичної та електоральної соціології. Директор фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, старший науковий співробітник Інституту соціології Національної Академії наук.

Закінчила філософський факультет Київського університету імені Т. Г. Шевченка і аспірантуру Інституту філософії АН УРСР. Кандидат філософських наук.

Працювала науковим редактором журналу «Філософська думка», молодшим і старшим науковим співробітником Інституту філософії АН УРСР. З 1991 року — науковий співробітник Інституту соціології НАН України.

З 1996 року — заступник директора (нині директор) Фонду «Демократичні ініціативи», з 2001 року — його науковий керівник. Науковий редактор бюлетеню «Політичний портрет України» фонду «Демократичні ініціативи».

Ірина Бекешкіна є автором понад 100 наукових праць та великої кількості публікацій у ЗМІ, особливо у галузі проблем політичної та електоральної соціології. Викладає у Вищій школі соціології при Інституті соціології НАН України – веде курс кількісних методів у соціології.

У 2007-2015 роках входить до списку 100 найвпливовіших жінок України за версією журналу «Фокус».

Контакти: Prometheus

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: