Онкофокуси: акція під МОЗ

3 липня о 10:00 у Києві, під стінами Міністерства охорони здоров’я (вул. Грушевського, 7), фокусник, вдягнений у лікарняний халат, продемонструє, як в українських онкодиспансерах зникають ліки, закуплені державним коштом

3 липня о 10:00 у Києві, під стінами Міністерства охорони здоров’я (вул. Грушевського, 7), фокусник, вдягнений у лікарняний халат, продемонструє, як в українських онкодиспансерах зникають ліки, закуплені державним коштом. Акцію проводить Дорадча рада спільнот з питань доступу до лікування в Україні за підтримки програми “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”.

Зникнення ліків у циліндрі фокусника наочно продемонструє ситуацію зі зникненням ліків для хворих на рак. Ці ліки закуповують за кошти державного бюджету України, при цьому хворі змушені купувати ті самі ліки в аптеках або перекуповувати їх у лікарів.

В акції візьмуть участь:
– Ольга Стефанишина, виконавчий директор Дорадчої ради спільнот з питань доступу до лікування в Україні;
– Олексій, син онкохворої, яка померла в Київському онкоцентрі;
– Дмитро, онкохворий, що купував за свій рахунок препарати, які вже було закуплено за кошти державного бюджету;
– Ольга, дочка онкохворого, який не отримує ліків від держави.

Акція має на меті домогтися від Міністра охорони здоров’я видання наказу керівникам онкологічних закладів щомісяця оприлюднювати інформацію про ліки, закуплені за державний кошт для цих закладів.

Згідно з дослідженням, яке буде оприлюднено на прес-брифінгу, навіть ті ліки, які вже закуплено за державні гроші для певної лікарні, не потрапляють до хворих. Активісти отримали відомості про факти перепродажу ліків в аптечній мережі на території медичних закладів та за їх межами. Хворі скаржаться, що лікарі наполегливо рекомендують їм купувати ліки в “кур’єрів” без чеків і накладних.

Контакти:
Дорадча рада спільнот з питань доступу до лікування в Україні
Анастасія Лукашевич
067 447 41 05
Nastya.l@ucab.org.ua

***

Мета програми “Громадське здоров’я” – сприяти розвитку спроможності громадянського суспільства для формування ефективної системи охорони здоров’я, яка базується на принципах прав людини та доказової медицини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: