Олексія Орловського обрали до складу Багатосторонньої групи з імплементації ІПВГ

1 грудня 2020 року відбулися загальні збори представників громадянського суспільства для формування Багатосторонньої групи з імплементації Ініціативи прозорості видобувних галузей (далі – БГ ІПВГ), яка має бути утворена з представників громадськості, бізнесу та органів влади відповідно до Закону України «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях», – повідомляє сайт DixiGroup.

Рішенням зборів, організованих Міненерго, представниками від громадськості обрано:

  • Олексія Орловського, Міжнародний фонд “Відродження”
  • Олену Павленко, DiXi Group
  • Віталія Филенка, ГО “Нова Енергія”
  • Ольгу Хауляк, ГО “Агенція розвитку та співробітництва”

Також було обрано двох резервних кандидатів:  Наталію Андрусевич від ГО “Ресурсно-аналітичний центр “Суспільство і довкілля” та Ореста Микиту від громадської спілки “Агенція місцевого економічного розвитку Яворівщини”.

Для повного формування БГ ІПВГ своїх представників ще має визначити бізнес та органи державної влади.

ІПВГ є незалежним та добровільно підтримуваним на міжнародному рівні стандартом, який впроваджується у 55 країнах світу, включаючи Україну. Для імплементації цього стандарту та на виконання Угоди про асоціацію з ЄС в частині звітності видобувних компаній (Директива 2013/34/ЄС), у 2018 році прийнято Закон «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях».

БГ ІПВГ відповідно до Закону України «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях» має бути заснована на паритетних засадах з представників громадськості, влади та бізнесу для вирішення питань в рамках імплементації ІПВГ.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: