Олексій Орловський отримав спеціальну відзнаку Ініціативи прозорості видобувних галузей

Під час Глобальної конференції Ініціативи прозорості видобувних галузей 12-14 червня у Дакарі, Сенегал, директор Програми «Демократія і належне врядування» Міжнародного фонду «Відродження» Олексій Орловський отримав нагороду від Голови Ініціативи прозорості видобувних галузей за захист демократичних цінностей та демократії у світі.

Олексій Орловський працює над імплементацією ІПВГ з 2007 року, був членом Правління ІПВГ у 2016-2023 роках, також очолював Комітет з управління та нагляду протягом останніх п’яти років.

Це лише другий в історії Ініціативи випадок, коли нагороду отримує не країна. Індивідуальна відзнака засвідчує великий внесок, який Олексій зробив як у розвиток прозорості видобувних галузей в Україні, так і глобальних цілей Ініціативи.

Отримуючи нагороду, Олексій Орловський звернув увагу на те, що Україна завжди була серед кращих країн-членів ІПВГ, і він мріє, що «наступна Глобальна конференція ІПВГ через три роки відбудеться в вільній, демократичній та миролюбній Україні».

Крім Олексія Орловського, відзнаку отримала українська команда ІПВГ за продовження реформ у сфері прозорості видобувних галузей не зважаючи на війну.

Під час вручення нагороди, Голова ІПГВ Хелен Кларк підкреслила: «Україна була однією з лідерів в імплементації ІПВГ, і незважаючи на війну, процес реалізації Ініціативи продовжується повною мірою: багатостороння група зацікавлених осіб працює, звіт ІПВГ у процесі підготовки. Це надихає багато країн як на регіональному, так і глобальному рівні. Я хочу подякувати українській команді за відданість і зусилля у цьому напрямку».

Отримуючи нагороду від імені української команди як заступник голови української БГЗО (багатосторонньої групи зацікавлених осіб, що імплементує ІПВГ в Україні), президентка аналітичного центру DiXi Group Олена Павленко зазначила, що нагорода належить всім українцям, які воюють за ті ж демократичні цінності, які відстоює й ІПВГ: прозорість, підзвітність, багатосторонній діалог. Вона також звернулась до всіх країн, де впроваджуються стандарти ІПВГ, з проханням надалі підтримувати України для перемоги у війні.

Участь у Конференції взяли 1300 людей з 92 країн світу.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: