Оголошено український конкурс карикатур з прав людини

Асоціація карикатуристів, Українська Гельсінська спілка з прав людини за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» оголошують український конкурс карикатур за темою «Дискримінація».

Оголошення переможців і виставка: 27 березня – 1 квітня 2010 року.

Мета конкурсу: привернути увагу до дискримінації людини за різними ознаками в Україні та закликати суспільство до толерантності.

Дискримінація, як обмеження чи надання прав людині в залежності від її статі, віку, стану здоров’я, соціального чи майнового статусу, політичних, релігійних чи інших поглядів, кольору шкіри чи раси, етнічного та соціального походження, місця проживання та за мовними чи іншими ознаками, є достатньо поширеним явищем у країні. Проте, не зважаючи на закріплення в Конституції України принципу рівності, факт зростання дискримінації відзначають правозахисники та міжнародні організації. Так, за даними Харківської правозахисної групи та Української Гельсінської спілки з прав людини в Україні найбільш поширеною є дискримінація за віком, станом здоров’я, майновим статусом та статтю. Міжнародні організації також окремо наголошують на зростанні випадків антисемітизму, расизму й насильницьких злочинів, вчинених на ґрунті дискримінації. Ці факти підтверджуються й соціологічними дослідженнями. Найстрашніше те, що громадськість сприймає це як норму життя, а певні політики навіть підтримують і роздмухують такі настрої.

У конкурсі можуть взяти участь тільки карикатуристи з України. Обрання переможців здійснюватиметься конкурсною комісією, до якої увійдуть відомі правозахисники України та Білорусі. Конкурсні роботи повинні торкатися проблем дотримання та реалізації прав людини в сучасному українському суспільстві. Головними дійовими особами робіт можуть бути політичні події чи політичні лідери, проте в будь-якому разі вони повинні стосуватися проблем дотримання прав людини та заданої тематики.

Роботи повинні бути спрямовані на висвітлення проблем, що існують в Україні.

Роботи не можуть бути спрямованими на проблеми, що існують в інших країнах.

Умови конкурсу:

1. Тема конкурсу “Дискримінація”.

2. Техніка виконання: вільна. На конкурс приймаються роботи: оригінал, якісні копії, роботи зроблені за допомогою комп’ютеру. Роботи на електронних носіях та по електронній пошті не приймаються.

3. Формат: А4 (297 х 210 мм).

4. Кількість робіт: не обмежується.

5. На зворотному боці кожної роботи обов’язково зазначити: прізвище, адресу, номер телефону, e-mail.

6. Кінцевий термін отримання робіт: 1 березня 2010 р.

7. Організатори не несуть відповідальності за пошкодження, отримані під час пересилання. Надіслані на конкурс роботи не повертаються і можуть бути використані організаторами в рекламних цілях, для публікацій, тиражування, виготовлення сувенірної продукції.

8. Призи: 1 премія: 3000 гривень

2 премія: 2500 гривень

3 премія: 2000 гривень, а також 10 заохочувальних призів.

9. Переможці конкурсу отримають повідомлення додатково. За результатами конкурсу буде видано каталог, який надішлють усім художникам, чиї роботи увійдуть до нього. Роботи також будуть розміщені в Інтернеті без можливості подальшого копіювання та використання.

10. Участь у конкурсі передбачає, що всі претенденти приймають зазначені умови і згодні з рішенням журі.

11. Просимо передати інформацію про конкурс усім бажаючим.

12. Роботи надсилати за адресою:

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Конкурс карикатур “Права людини”

вул. Олегівська 36, офіс 309

Київ, 04071

Україна

e-mail: kazanchev@ukr.net

www.cartoon.org.ua, www.helsinki.org.ua

Тел.: (044) 578-0482, (063) 578-0482 (Костянтин Казанчев, www.kazanchev.com)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: