Оголошено конкурс на участь у семінарі “Права людини в місцях несвободи”

Українська Гельсінська спілка з прав людини спільно з ММГО “М’Арт” і Норвезьким гельсінським комітетом оголошують конкурс Зберегти на участь у спеціалізованому семінарі “Права людини в місцях несвободи”

Українська Гельсінська спілка з прав людини спільно з ММГО “М’Арт” і Норвезьким гельсінським комітетом оголошують конкурс на участь у спеціалізованому семінарі “Права людини в місцях несвободи”. Семінар відбудеться 24-28 вересня в Чернігові (туристичний комплекс “Санрайз”) за підтримки Норвезького гельсінського комітету та програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”. Він є навчальним заходом Всеукраїнської освітньої програми “Розуміємо права людини”.

До участі в конкурсі запрошують активістів, які мають попередню базову підготовку у сфері прав людини, вмотивовані активно діяти на захист і підтримку прав людини, співпрацюють або зацікавлені співпрацювати з громадськими організаціями, працювали чи планують працювати в інтересах людей, які перебувають у слідчих ізоляторах, виправних колоніях, ізоляторах тимчасового утримання, приймальниках-розподільниках, психоневрологічних диспансерах, ПТУ та школах соціальної реабілітації, закритих будинках, притулках, інтернатних закладах і реабілітаційних установах для дітей, інтернатах для людей похилого віку й інвалідів, гауптвахтах, дисциплінарних батальйонах, пунктах тимчасового утримання біженців та осіб без громадянства й інших місцях несвободи.

Учасники семінару зможуть:
· отримати основи знань про міжнародні стандарти та специфіку забезпечення прав людини в місцях несвободи;
· здобути уміння та навички, що є важливими для організації активних дій, спрямованих на підтримку й захист прав людини;
· сформувати власну позицію щодо окремих сучасних суспільних процесів (зокрема стосовно перебування людей у місцях несвободи), ґрунтуючись на принципах прав людини.

Претенденти на участь у семінарі мають бути готові:
· активно діяти на підтримку й захист прав людини;
· відвідувати всі заняття протягом 5-денного семінару;
· співпрацювати з недержавними організаціями;
· працювати в інтересах людей, які перебувають у місцях несвободи;
· співпрацювати в команді з іншими учасниками семінару.

Участь у семінарі можуть брати претенденти будь-якого віку. Пріоритет під час конкурсного відбору матимуть випускники навчальних заходів програми “Розуміємо права людини”.

Організатори забезпечують проживання та харчування учасників, витрати на проїзд до місця проведення семінару та в зворотному напрямку (за умови наявності проїзних документів і в межах вартості проїзду рейсовим автобусом або плацкартним вагоном поїзда).

Групу учасників формуватимуть за результатами конкурсного відбору.

Для участі в конкурсі необхідно:

1. Зареєструвати кандидатуру для участі в навчальних заходах програми та дочекатися підтвердження реєстрації на вказану адресу електронної пошти.

2. Підготувати есе, у якому висвітлити своє бачення дотримання прав людини в місцях несвободи в Україні та шляхів системного покращення ситуації. Есе слід розмістити у власному блозі на сайті мережі активістів правозахисного руху та додати посилання на цей матеріал до поля “Додаткове завдання” реєстраційної анкети. Перелік місць несвободи можна знайти в матеріалі, розміщеному на сайті Харківського інституту соціальних досліджень. Зверніть увагу: есе може стосуватися як загальної проблеми дотримання прав людини в місцях несвободи, так і питань дотримання прав людини в місцях несвободи певного типу.

Кандидатура вважається зареєстрованою, а есе – прийнятим на участь у конкурсі, якщо претендент отримав про це повідомлення від організаторів.

Конкурсні документи мають надійти не пізніше 18:00 14 вересня. Заявки, отримані пізніше від зазначеного терміну, розглянуто не буде. Учасників конкурсу повідомлять про його результати до 18 вересня.

Увага! Якщо немає технічної можливості подати заявку на сайті програми (у разі, коли претендент уже є аплікантом відкритого конкурсу в рамках програми), можна завантажити формуляр анкети в форматі MS Word, заповнити його та відправити на адресу rozumiemopravaludyny@gmail.com згідно з інструкціями в анкеті. У всіх інших випадках анкети у форматі MS Word не буде прийнято до розгляду.

Контакти:
Всеукраїнська освітня програма “Розуміємо права людини”
Костянтин Рєуцький, координатор Школи, 050 628 06 61
Сергій Буров, координатор Програми, 050 921 99 67
rozumiemopravaludyny@gmail.com

***

Програма “Верховенство права” підтримує організації громадянського суспільства, діяльність яких спрямовано на захист прав людини й основоположних свобод, а також сприяє підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: