Оголошено конкурс мікрогрантів на ініціативи зі збереження шкіл

Східноукраїнський центр громадських ініціатив (СЦГІ) оголошує конкурс мікрогрантів “Підтримка громадських ініціатив на користь збереження шкіл у малих громадах”

Східноукраїнський центр громадських ініціатив (СЦГІ) оголошує конкурс мікрогрантів “Підтримка громадських ініціатив на користь збереження шкіл у малих громадах”. Конкурс підтримує програма “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

До участі запрошують команди громадських активістів і представників шкіл, заклади яких перебувають під загрозою ліквідації, з малих громад Луганської, Донецької та Харківської областей.

Максимальний розмір фінансової підтримки на втілення однієї ініціативи становить 10 000 грн. У межах конкурсу СЦГІ має намір підтримати щонайменше 6 найкращих ініціатив. Загальний бюджет конкурсу становить 60 000 грн.
 
Учасники конкурсу:
– ініціативні групи громадян, до складу яких входять учителі та представники місцевої громади;
– представники шкіл, які співпрацюють із місцевими громадськими організаціями.

Пріоритет надаватимуть проектам, які спрямовано на:
– розробку та впровадження моделі громадських дій із захисту чи збереження освітніх послуг у своїй громаді, що має інноваційний характер;
– розвиток громадської активності, мобілізацію та залучення до реалізації проекту мешканців територіальної громади;
– громадський контроль за дотриманням прав, які порушують під час ухвалення рішення щодо припинення діяльності загальноосвітнього навчального закладу та його виконання;
– організацію кампаній зі збирання інформації стосовно функціонування освітнього закладу, сприяння формуванню навиків складання інформаційних запитів;
– запровадження нових форм співпраці з представниками органів місцевого самоврядування й органів виконавчої влади для впливу на їхні рішення стосовно школи;
– активне висвітлення ініціативи зі збереження освітніх послуг у ЗМІ;
– довготривалі результати для громади.

Заходи, які мають бути обов’язковими у проектній пропозиції:
– одноденний методичний тренінг для команди проекту на початку його реалізації (задля доопрацювання моделі дій із захисту та збереження освітніх послуг у громаді);
– підсумкова прес-конференція (спільний захід з іншими грантоотримувачами цього конкурсу в межах області).

Термін реалізації ініціативи – до 3 місяців. Початок реалізації ініціативи варто планувати з 1 січня 2013 року.

Надіслані на конкурс заявки оцінюватиме конкурсна комісія, що складатиметься з освітян і громадських експертів, обізнаних у питаннях адвокаційних кампаній, правозахисту, розвитку малих громад та освітньої сфери.

Критерії, які братимуть до уваги при оцінюванні заявок:
– відповідність цілям і завданням проекту, вимогам конкурсу;
– актуальність питання ліквідації школи для громади;
– наявність плану дій, які принесуть практичні зміни у стані школи;
– спроможність команди проекту реалізувати ініціативу;
– реалістичність виконання ініціативи;
– життєздатність і соціальна ефективність пропонованої моделі громадських дій;
– ефективність запропонованого бюджету ініціативи.

Переваги будуть мати партнерські проекти/ініціативи, які містять обґрунтований бюджет із власним внеском (фінансовим або нефінансовим) організації, громади чи школи в розмірі не менш ніж 10% загального бюджету.

У межах конкурсу не буде підтримано ініціатив:
– приватних осіб, політичних і релігійних організацій;
– що передбачають закупівлю матеріалів для ремонту школи чи будівельних робіт на її території;
– що передбачають проведення лише освітніх і навчальних заходів;
– що включають заробітну платню виконавців;
– що носять комерційний або благодійний характер.
 
Конкурсні заявки приймають до 17:00 30 листопада. Їх слід надсилати на поштову адресу СЦГІ (91005, м. Луганськ, 30-й квартал, 2/14) та на електронну адресу lawforschool@gmail.com (із зазначенням у темі листа “Конкурс мікрогрантів”).

Результати розгляду заявок буде оголошено до 15 грудня тут. Учасників конкурсу повідомлять про результати в письмовому вигляді електронною чи звичайною поштою.

Для активу громади / ініціативних груп / громадських організацій – переможців конкурсу буде проведено методичні семінари з планування й реалізації адвокасі-ініціатив. Також їм надаватимуть експертний супровід під час реалізації ініціатив (юридична, методична, інформаційна підтримка, експертні консультації).

Зацікавленим командам слід подати конкурсну заявку, підготовану згідно з аплікаційною формою.

При підготовці проектної заявки бажано користуватися посібником “Як зберегти школу у власній громаді: керівництво до дії”.

Адвокасі – метод і процес впливу на людей, які ухвалюють рішення, та на громадську думку щодо проблемних питань. Його спрямовано на мобілізацію громадських дій для досягнення змін у суспільстві.

Контакти:
Східноукраїнський центр громадських ініціатив
Вадим Сабінін
(0642) 49 13 74
099 04 34 024
lawforschool@gmail.com

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: