Офіс громадського захисту у Харкові розширює свою діяльність

27 березня 2007 р. в Головному управлінні МВС України в Харківській області відбулася нарада з питань співробітництва між Офісом громадського захисту та районними органами внутрішніх справ. Важливим результатом цієї наради стало підписання ще однієї Угоди,  -  між Офісом та Червонозаводським районним відділом внутрішніх справ у місті Харкові.

З вересня 2006 року в Харкові розпочав свою діяльність Офіс громадського захисту , метою якого є забезпечення безкоштовної якісної правової допомоги особам, які звинувачуються у вчиненні злочинів та не мають можливості оплатити допомогу приватних адвокатів. Для забезпечення співпраці між Головним Управлінням МВС у Харківській області, Комінтернівським райвідділом  та Офісом була укладена Угода про співпрацю, яка передбачала додаткові гарантії дотримання прав затриманих осіб, зокрема такі:

  • Доступ до адвоката пілотного проекту до того, як затриманий буде допитаний працівником райвідділу міліції;
  • Надання ізольованої кімнати для приватних зустрічей затриманого та адвоката;
  • Надання єдиного дозволу адвокату для зустрічей з підзахисним так часто, як це потрібно в процесі провадження справи.

27 березня 2007 р. в Головному управлінні МВС України в Харківській області відбулася нарада з питань співробітництва між Офісом громадського захисту та районними органами внутрішніх справ м. Харкова за участю заступника начальника ГУ МВС у Харківській області Єгупенко В.В., заступника начальника слідчого управління ГУ МВС у Харківській області Шаповалова В.В., керівників Комінтернівського та Червонозаводського районних відділів ГУ та представників Офісу. Важливим результатом цієї наради стало підписання ще однієї Угоди,  –  між Офісом та Червонозаводським районним відділом.

            Керівник Офісу громадського захисту Токарєв Г.В. коротко презентував діяльність Офісу з надання безоплатної правової допомоги в м. Харкові, а також поінформував присутніх про хід виконання Угоди про співробітництво з Комінтернівським районним відділом ГУ.

            Заступник начальника  Комінтернівського районного відділу ГУ Човпан С.Г. також поінформував присутніх про виконання Угоди з проведення експерименту з апробації організаційних форм надання безоплатної правової допомоги, укладеної між Офісом громадського захисту, Головним управлінням та Комінтернівським районним відділом  19  вересня 2006 р.

            Керівництво Головного управління відзначило позитивний вплив співробітництва Комінтернівського районного відділу з адвокатами, що працюють в Офісі на якість діяльності працівників райвідділу та  висловило думку про доцільність розширення сфери співробітництва ще на один районний відділ внутрішніх справ в м. Харкові.

Угода про співробітництво Офісу громадського захисту з Червонозаводським районним відділом ГУ була підписана після закінчення наради. Її положення передбачають додаткові гарантії дотримання прав затриманих осіб, як і положення Угоди з Комінтернівським райвідділом.

 Благодійна програма “Безоплатна правова допомога” фінансується Благодійною організацією “Фонд Віктора Пінчука – соціальна ініціатива” та Міжнародним фондом “Відродження”, та здійснюється у співпраці з Правовою Ініціативою Інституту Відкритого Суспільства, Міністерством юстиції України, Спілкою адвокатів України, Асоціацією правників України.

Василина Яворська, менеджер програми “Верховенство права”
тел: +380 (44) 482 03 63 | факс: +380 (44) 486 76 29
eлектронна пошта: yavorska@irf.kiev.ua
офіс: м. Київ, вул. Артема, 44, кім. 1

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: