Одеську облраду оцінять за критеріями Ради Європи

Експертний центр оцінювання місцевого врядування CELOGORE громадської організації “Наші діти” проведе спеціальне дослідження Одеської обласної ради за методикою Ради Європи щодо відповідності 12 критеріям “доброго врядування”

Експертний центр оцінювання місцевого врядування CELOGORE громадської організації “Наші діти” проведе спеціальне дослідження Одеської обласної ради за методикою Ради Європи щодо відповідності 12 критеріям “доброго врядування”. Проект “Підсилювання українських експертів: європейські методики для оцінювання та дослідження місцевих органів влади” підтримує Європейська програма Міжнародного фонду “Відродження”.

Дослідження складатиметься з трьох частин: оцінка апарату Одеської облради, аналіз документів, проведення громадського опитування. Робота триватиме впродовж семи місяців і завершиться в жовтні. Результати дослідження та рекомендації стосовно методики буде презентовано в Раді Європи в Страсбурзі.

За задумом ініціаторів, це, з одного боку, посилить вплив українських експертів на розробку методик впровадження європейських стандартів урядування, а з іншого – розроблені висновки стануть підґрунтям для визначення шляхів подальшого розвитку врядування в Одеській області й адекватного порівняння з будь-яким регіоном Європи.

Керівник проекту Інна Старчікова заявила: “Минулого року наш експертний центр презентував результати аналізу міських цільових програм у сфері охорони здоров’я та виявив низку системних проблем. Під час їх обговорення виникла потреба знаходити не тільки проблеми, але й вдалі й успішні управлінські рішення для впровадження в Україні. Сьогодні я рада повідомити, що першою структурою, яка виявила готовність провести оцінювання свого управління за європейською методикою, стала Одеська обласна рада”.

Методику, за якою буде проведено дослідження, розробив Центр експертизи та реформування місцевого самоврядування Секретаріату Ради Європи як універсальний інструмент для європейських органів місцевого самоврядування. Цей Європейський Центр є основним партнером Експертного центру оцінювання місцевого врядування CELOGORE та надаватиме методичну й консультаційну підтримку під час дослідження Одеської обласної ради.

Дослідження є одним із кроків упровадження Європейської Стратегії інновацій і доброго врядування на місцевому рівні в Україні. Метою цієї Стратегії є мобілізація та стимулювання центральної та місцевої влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, широкого кола громадськості тощо.

Контакти: “Наші діти”, Інна Старчікова, (048) 715 36 06, CenterLGR@gmail.com

***

Мета Європейської програми – сприяти європейській інтеграції України шляхом фінансової й експертної підтримки громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: