Одеський Центр права допомагає багатодітній матері-одиначці вирішити суперечку з банком

Центр права в Одесі допомагає багатодітній матері-одиначці вирішити суперечку з банком

Центр права в Одесі здійснює судовий захист багатодітної матері-одиначки в її суперечці з банком. Діяльність Центру координує Одеська обласна організація ВГО “Комітет виборців України” за сприяння Головного управління юстиції в Одеській області та його територіальних підрозділів, програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження” та Посольства Королівства Нідерландів.

Жінка виховує трьох малолітніх дітей, наймолодшому з яких лише п’ять місяців. Вона пояснила, що в серпні 2006 року взяла в банку споживчий кредит на суму 1644 гривні строком погашення до серпня 2007 року включно, з умовою оплати за користування кредитом щомісячних платежів. Одначе жінка підписувала лише заяву позичальника, але не підписувала Умов надання споживчого кредиту, на чому наполягає банк, тобто вона не підписувала й не укладала з банком жодного кредитного договору.

Перші кілька місяців вона виплачувала всі необхідні платежі по кредиту. Але через важке фінансове становище, вагітність, звільнення з роботи не мала можливості погашати кредит далі. З жовтня 2006 року вона перестала виплачувати щомісячний платіж, і банк не робив ніяких дій до 2012 року.

У 2012 році, незважаючи на закінчення строку позовної давності, банк почав вимагати відшкодування суми в розмірі 23 720 гривень. До того ж, нехтуючи нормами процесуального законодавства, банк подав позовну заяву в суд не за зареєстрованим місцем проживання жінки, а за місцем знаходження самого банку.

Надія виховує трьох малолітніх дітей за рахунок коштів допомоги на дитину, інших джерел доходу в неї немає й допомогти їй нікому. Ніякої власності у багатодітної матері одиночки теж немає.

Юристи Центру права вивчили обставини справи, склали письмове заперечення проти позову банку. Також було складено клопотання про передачу справи в суд за місцем реєстрації жінки, яке суд задовольнив. Зараз триває процес визначення судді, який розглядатиме цю справу.

Під час консультації з юристами Центру права жінка пояснила, що згодна сплатити кредитну заборгованість, але не в такому розмірі й за умови реструктуризації боргу. Юристи Центру права також підготували клопотання про надання банком документів, що містять порядок, алгоритм і формули розрахунків, які було використано при обчисленні заборгованості.

Одеська обласна організація
ВГО “Комітет виборців України”
(048) 716 40 18

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: