Одеські активісти популяризуватимуть енергозбереження

БФ “Місцева ініціатива” (Одеса) розпочав проект “Енергозбереження – це твоя справа!”

БФ “Місцева ініціатива” (Одеса) розпочав проект “Енергозбереження – це твоя справа!” Проект підтримує програма “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Основною метою проекту є популяризація енергозбереження на рівні багатоквартирних будинків та обслуговувальних підприємств через проведення публічних заходів, аналіз нормативно-правової бази та підготовку положення “Про підвищення енергетичної ефективності житлового фонду”.

Для реалізації програми енергозбереження слід пройти як мінімум два етапи. Перший етап – це обов’язкове впровадження обліку теплової енергії, електроенергії, води, газу 1) на виході з джерел виробництва тепла, електроенергії, питної води тощо; 2) безпосередньо у споживачів енергоресурсів. Другий етап – розробка мотивації енергозбереження для всіх учасників ринкових відносин.

Учасниками ринку у сфері ЖКХ є: 1) держава в особі регіональних органів влади, а також органи місцевого самоврядування; 2) енергозабезпечувальні підприємства – суб’єкти природних монополій різних форм власності, тобто підприємства обленерго, теплоенергоцентраль, теплопостачання, водопостачання, газопостачання; 3) житлово-експлуатаційні підприємства, тобто утримувачі житлового фонду; 4) населення – споживачі послуг ЖКХ.

Енергозбереження в Україні стикається з такими проблемами:
– неможливість регулювання вжитку;
– відсутність стимулів для енергозбереження в населення;
– монополізм і виробника, і посередника;
– лобістська діяльність виробника теплової та електричної енергії, нерідко входження його у владу.

БФ “Місцева ініціатива”
(048) 794 26 46
bfmiodessa@ukr.net

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування”  – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисту та лобіюванню спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: