Обласний фестиваль “День Європи на Донеччині”

19 травня 2007р. в межах проекту "Інформаційно-просвітницькі заходи з питань європейської інтеграції для мешканців Донеччини" за підтримки Міжнародного фонду "Відродження" буде проведено фестиваль "День Європи на Донеччині".

Міжнародним фондом “Відродження” надано фінансову підтримку для реалізації проекту “Інформаційно-просвітницькі заходи з питань європейської інтеграції для мешканців Донеччини” в рамках якого проводиться обласний фестиваль “День Європи на Донеччині” та багато інших заходів.

Відповідно до Указу Президента України “Про День Європи” від 19 квітня 2003 року в Україні встановлюється День Європи, який відзначається щорічно у третю суботу травня. Його мета – привернути увагу до цінностей, на яких базується Європейський Союз: демократії, повазі прав людини, ринковій економіці. 2007 – це рік ювілею Європейського Союзу(ЄС): 50 років тому (9 травня) було підписано Римську угоду, що запровадила Європейське економічне співробітництво, яке згодом стало основою створення ЄС.

Широка громадськість України – від школярів та молоді до фахівців вузької спеціалізації – все більше потребує вільного доступу до джерел інформації про ЄС та його функціонування. Такий доступ покликаний сприяти розширенню партнерства між Україною та ЄС.

Бібліотеки є основними джерелами інформації для українського населення. В інтересах покращення можливостей розповсюдження знань про європейську спільноту в бібліотеках області протягом 9 19 травня організовано проведення низки заходів, а саме: книжкових виставок, інформаційних стендів “Об’єднана Європа: єдність у розмаїтті”, “Багатолика Європа”, “Європа учора, сьогодні, завтра”, “Україна – шлях до Європи”; інформаційних годин “Світ. Європа. Україна”, “Європейський досвід – Україні”; читацьких дискусій “Україна і Євросоюз”, “Проблеми європейської безпеки: де шукати стратегічних партнерів і союзників?”, “Розширення Європейського Союзу. Що це означає?”; віртуальних подорожей “Віртуальна Європа”, “Музеї Європи” тощо.

Безпосередньо 19 травня 2007 р. проводиться свято Дня Європи як у Донецьку, так і в бібліотеках міст та районів Донеччини.

В обласному центрі 19 травня 2007 року Донецькою обласною універсальною науковою бібліотекою ім. Н. К. Крупської та Донецьким обласним відділенням Української бібліотечної асоціації на вулиці Артема проводяться книжкові виставки “Знайомтесь: країни Європейського Союзу”, “Україна – європейська держава”, вікторина “Країнами Європейського Союзу”.

Учасники фестивалю отримають різноманітні інформаційні матеріали про інституції Європейського Союзу, країни Європейського Союзу, Інтернет-ресурси щодо ЄС, Донецький центр інформації з питань євроінтеграції Донецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Н. К. Крупської, можливість навчання і стажування у Великій Британії.

Для вчителів Донецької області відбудеться семінар “Європейський вимір у шкільній освіті”.

У проведенні фестивалю беруть участь Громадська коаліція “Донбас Європейський”, Донецька молодіжна організація “Євроклуб”, Британська Рада України в м. Донецьк, навчальний центр англійської мови “ДонСтрім”.
Обласний фестиваль проводиться за адресою вул. Артема, 84, м. Донецьк.

Довідки за телефоном 345-10-13; 335-22-39.

Ольга Луцишина, асистент програми “Європейська програма”
тел: +380 (44) 461 9500 | факс: +380 (44) 486 0166
eлектронна пошта: olga.lutsishina@irf.kiev.ua
офіс: м.Київ, Бехтерівський пров. 13а, к. 5

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: