Обговорення якості надання безоплатної правової допомоги у Чернівцях

18 листопада в приміщенні Чернівецької ОДА пройшло обговорення у рамках круглого столу «Співпраця заради якості безоплатної правової допомоги».

18 листопада в приміщенні Чернівецької ОДА пройшло обговорення у рамках круглого столу «Співпраця заради якості безоплатної правової допомоги».

Учасники круглого столу обговорили якість надання безоплатної правової допомоги адвокатами Чернівецького центру БВПД та взаємодію між основними суб’єктами у сфері правосуддя задля її подальшого якісного забезпечення в області, зокрема, суддівським корпусом, органами адвокатського самоврядування, органами прокуратури та внутрішніх справ.

У роботі круглого столу взяла участь 21 особа – представники Чернівецького центру БВПД, ГУЮ в області, судді, представники органів адвокатського самоврядування, офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в регіоні, Української фундації правової допомпоги, представники прокуратури та СУ УМВС України в Чернівецькій області, адвокати. Захід висвітлювати місцеві ЗМІ.

chrniv_obgovorДиректор Чернівецького центру БВПД Аркадій Мунтяну розповів учасникам про функціонування системи безоплатної правової допомоги в області, діяльність центру протягом 2-х років, останні законодавчі зміни у сфері (зокрема, зміни пов’язані із прийняттям нового ЗУ «Про прокуратуру»), та наступні етапи розвитку системи, у тому числі пріоритетність подальшого впровадження стандартів якості надання БВПД у кримінальному процесі. Аркадій Мунтяну закликав учасників до результативної дискусії з метою вироблення подальших пропозицій щодо співпраці задля забезпечення якості надання безоплатної правової допомоги усім, хто її потребує. Начальник відділу забезпечення якості правової допомоги Чернівецького центру БВПД Олена Меленюк ознайомила учасників круглого столу зі Стандартами якості надання безоплатної вторинної правової допомоги у кримінальному процесі, розповіла про здобутки та подальші напрями роботи з упровадження стандартів.

Круглий стіл організовано Координаційним центром у співпраці із Чернівецьким обласним центром БВПД, Міжнародним фондом «Відродження», Американською асоціацією юристів Ініціатива з верховенства права та Українською фундацією правової допомоги.

Мета проведення круглих столів за визначеною тематикою у всіх регіонах обговорення актуальних питань, які стосуються реалізації права громадян на безоплатну правову допомогу; загальнонаціональної практики забезпечення якості надання БВПД та результатів відповідної роботи регіональних центрів БВПД, що тривала впродовж червня – жовтня нинішнього року; а відтак, у перспективі – забезпечення якості та доступності такої допомоги усім, хто її потребує, зокрема, через співпрацю з органами адвокатського самоврядування, правоохоронними органами, суддівським корпусом.

За матеріалами legalaid.gov.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: