Об’єктами “мови ворожнечі” в кримських ЗМІ найчастіше ставали українці

ГО “Євпаторійський центр регіонального розвитку” провела дослідження “мови ворожнечі” в кримських ЗМІ в грудні 2010 року

ГО “Євпаторійський центр регіонального розвитку” провела дослідження “мови ворожнечі” в кримських ЗМІ в грудні 2010 року. Проект “Кримські ЗМІ. Мова ворожнечі” підтримує програма “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”.

Експерти проаналізували матеріали 29 загальнокримських та місцевих друкованих ЗМІ.

У матеріалах друкованих ЗМІ було зафіксовано 25 випадків використання “мови ворожнечі” (статті, висловлювання, інформаційні повідомлення, анекдоти). Найчастіше її об’єктами ставали українці (40,74%), євреї (14,81%) та росіяни (11,11%).

Найпоширенішими видами “мови ворожнечі” були:

– звинувачення тієї чи іншої етнічної групи чи її представників у націоналізмі, шовінізмі або екстремізмі (32,26%);

– звинувачення в розпалюванні міжнаціональної ворожнечі, ксенофобії (12,9%);

– згадка етнічної групи чи її представників у принизливому або образливому контексті (12,9%).

Частіше за інших використовували та підтримували “мову ворожнечі” у своїх грудневих матеріалах газета “Крымское время” (8 разів), “Комсомольская правда в Украине – Крым” (4 рази), “Къырым” (4 рази).

Мета проекту “Кримські ЗМІ. Мова ворожнечі” – дослідити й оприлюднити факти розпалювання міжнаціональної ворожнечі та нетолерантного ставлення до представників інших етнічних груп в кримських ЗМІ для подолання впливу стереотипів та упереджень у сфері міжетнічних взаємин, досягнення міжетнічного порозуміння, соціальної та культурної інтеграції національних меншин та етнічних спільнот в українське суспільство на ґрунті взаємоповаги до різноманіття культурних ідентичностей.

Контакти: Аркадій Шарапов, 097 161 52 34

***

Мета програми “Посилення впливу громадянського суспільства” – сприяти розвитку системи захисту прав громадян як споживачів державних і комунальних послуг, посилювати спроможність громадських організацій щодо вироблення політики та впливу на прийняття політичних рішень із суспільно важливих питань.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: