НУО закликають Євросоюз парафувати Угоду про Асоціацію з Україною до кінця року

Представники громадянського суспільства України звернулися до керівництва Євросоюзу з відкритим листом

Представники громадянського суспільства України звернулися до голови Європейської Ради Германа ван Ромпея, голови Єврокомісії Жозе Мануеля Барозу, президента Європарламенту Єжи Бузека, верховного представника Євросоюзу з питань зовнішньої політики й політики безпеки, віце-президента Єврокомісії Кетрін Ештон, а також міністра закордонних справ Польщі Радослава Сікорського з відкритим листом щодо продовження переговорів стосовно Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

“На нашу думку, можливість завершити переговори й підписати Угоду про Асоціацію цього року забезпечить подальші демократичні й економічні реформи, конче необхідні для українських громадян. Мало того, угода дасть українському громадянському суспільству додаткову нагоду закликати уряд України до підзвітності та відповідальних рішень. Враховуючи потенційний трансформаційний вплив Угоди з Україною, цей документ потрібен передусім українському суспільству, а не тільки владі”, – сказано у зверненні.

Ініціатори сподіваються, що Євросоюз не відмовиться від початкових намірів підписати Угоду з Україною до кінця 2011 року.

Лист підписали представник Української національної платформи Форуму громадянського суспільства “Східного партнерства” Ігор Когут, член Громадської експертної ради при Українській частині Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС Олег Рибачук, представник Національного конвенту України щодо ЄС Володимир Лупацій і представниця Мережі підтримки реформ Катерина Сідаш.

Нагадаємо раніше учасники Громадської експертної ради при Українській частині Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС заявили, що внутрішня ситуація в Україні – монополізація влади, системна корупція, спотворення ролі парламенту та судової системи – не має вплинути на підписання таких стратегічних документів, як Угода про асоціацію та Зону вільної торгівлі.

Контакти: Громадська експертна рада при Українській частині Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС, Тата Пеклун, 067 622 71 12, tata.peklun@gmail.com

***

Мета Європейської програми – сприяти європейській інтеграції України шляхом фінансової й експертної підтримки громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: