НУО з різних регіонів забезпечать громадський контроль у сфері ЖКГ

Коаліція неурядових організацій (ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення” (Одеса), Інформаційно-правовий центр “Наше право” (Львів), “Громадська ініціатива Луганщини” (Луганськ), Фонд розвитку міста Миколаєва (Миколаїв), ОСН “Комітет мікрорайону “Русанівка” (Київ), Благодійний фонд “Єдність за майбутнє” (Запоріжжя)) здійснюють проект “Житлово-комунальні послуги – під контроль громадськості”

Коаліція неурядових організацій (ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення” (Одеса), Інформаційно-правовий центр “Наше право” (Львів), “Громадська ініціатива Луганщини” (Луганськ), Фонд розвитку міста Миколаєва (Миколаїв), ОСН “Комітет мікрорайону “Русанівка” (Київ), Благодійний фонд “Єдність за майбутнє” (Запоріжжя)) здійснюють проект “Житлово-комунальні послуги – під контроль громадськості”. Проект підтримують програма “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”, “Pact Inc.” і Фонд Східна Європа.

За словами керівника проекту Андрія Крупника, проблема незадовільної якості житлово-комунальних послуг, які надають населенню, і численних зловживань у сфері ЖКГ потребує постійного втручання в цей процес самих споживачів послуг і їх об’єднань для захисту спільних інтересів.

Учасники коаліції визначать, чи є умови для громадського контролю за наданням населенню житлово-комунальних послуг. ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення” проаналізує законодавство для виявлення положень, що регламентують вплив громадськості, особливо органів самоорганізації населення, на сферу ЖКГ.

Після оцінки ситуації експерти НУО підготують пропозиції для коригування державної та муніципальної політики в цій сфері. Перед поданням пропозицій на розгляд відповідних органів влади їх розглянуть на широких громадських обговореннях і круглих столах в усіх містах – учасниках проекту, а також в Івано-Франківську.

Підсумки діяльності Коаліції й інші питання громадського контролю в житлово-комунальній сфері та ролі в ньому ОСН стануть предметом обговорення 7-ї Всеукраїнської науково-практичної конференції з питань самоорганізації населення, що відбудеться у вересні у Львові.

ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення”
(048) 738 68 30
samoorg@ukr.net

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування”  – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: