НУО й органи влади на Прикарпатті співпрацюватимуть у наданні первинної правової допомоги

В Івано-Франківську відбувся круглий стіл, присвячений співпраці НУО й органів місцевого самоврядування в наданні первинної правової допомоги населенню

20 червня в Івано-Франківську відбувся круглий стіл, присвячений співпраці НУО й органів місцевого самоврядування в наданні первинної правової допомоги населенню. Захід провели програма “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”, Програма розвитку ООН та обласне управління юстиції.

Представники обласного управління юстиції виступили з ініціативою провести обговорення цієї теми, залучивши до дискусії місцеві НУО, представників районних органів місцевого самоврядування та всіх зацікавлених.

Учасникам було представлено наявні моделі співпраці, регламентовані новим законом “Про безоплатну правову допомогу” й підзаконними актами, зокрема наказом Міністерства юстиції “Про затвердження типового положення про установу з надання безоплатної правової допомоги”.

Представники мережі Центрів правової інформації та консультацій, які працюють за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” в межах ініціативи “Посилення правових можливостей бідних верств населення”, ознайомили учасників зі стандартами роботи Центрів, специфікою їхньої діяльності в містах Біла Церква та Хмельницький.

Підсумком заходу буде спільний конкурс для НУО Івано-Франківської області, який Міжнародний фонд “Відродження” та ПРООН планують оголосити найближчим часом. Одним із його пріоритетів стане обов’язкова участь органів місцевого самоврядування у створенні Центрів правової інформації та консультацій і забезпеченні їхньої системної роботи у громадах.

“Верховенство права”
Ольга Жмурко
(044) 482 03 63
zhmurko@irf.ua

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: