НУО Кіровоградщини реалізували 8 проектів адвокаційного спрямування

Громадські організації Кіровоградщини реалізували 8 проектів адвокаційного спрямування завдяки перемозі в конкурсі малих грантів “Ідея – дія – результат”

Громадські організації Кіровоградщини реалізували 8 проектів адвокаційного спрямування завдяки перемозі в конкурсі малих грантів “Ідея – дія – результат”. Конкурс проводила Кіровоградська обласна організація ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення” за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Як зазначила голова КОО ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення” Алла Волошина, реалізація ініціатив показала, що громади області здатні вирішувати суспільні проблеми та змінювати життя інших.

Зокрема, обласній громадській організації “Посол плюс” удалося привернути увагу влади й жителів Кіровограда до проблем безпритульних і домогтися, щоб ці люди отримували елементарні гігієнічні процедури, могли помитися, пройти обстеження. Сьогодні Кіровоградська міська санітарно-епідеміологічна станція спільно з “Посол плюс” розпочали надавати санітарні послуги особам без постійного місця проживання.

Кіровоградська обласна молодіжна громадська організація “Південна Ліга” провела моніторинг системи громадських перевезень у Кіровограді на прикладі транспортного забезпечення мікрорайонів Кущівка та Катранівка (маршрути 5а, 5, 130а, 8, 123, 103, 126). Організація розробила методику та критерії оцінки якості пасажирських перевезень, підготувала рекомендації з покращення пасажирських перевезень і передала їх міській владі.

Завдяки зусиллям Олександрійського гендерного інформаційного центру відкрито інформаційні пункти доступу до інформації в 4 сільських бібліотеках-філіях району. Подібний Центр доступу до публічної інформації також створила громадська організація “Іванівська веселка” для жителів села Іванівка Новоукраїнського району. А в селі Оникієве Маловисківського району силами громадської організації “Оникієве для нащадків” з’явилася Громадська світлиця.

Світловодська громадська організація “Муніципальний центр стратегічного планування і маркетингових досліджень” провела незалежну громадську експертизу регуляторних актів Світловодської міської влади. У Знам’янці “Інформаційно-освітній жіночий клуб” спільно з дитячо-молодіжною громадською організацією “Оберіг” провели громадську експертизу виконання місцевою владою закону “Про доступ до публічної інформації”, зокрема ведення обліку (реєстру) публічної інформації.

Компаніївська громадська організація “Взаємодія” спільно з райдержадміністрацією підготувала проект Програми сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства в Компаніївському районі на 2012-2015 роки, який планують винести на розгляд райради найближчим часом.

“Можна говорити про те, що за підтримки обласної організації ВГО “Асоціації сприяння самоорганізації населення” та Міжнародного фонду “Відродження” активізувалася діяльність громад, вони відчули в собі сили, набралися досвіду та готові до вирішення інших суспільних проблем області”, – підсумувала Алла Волошина.

Кіровоградська обласна організація
ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення”
(0522) 27 27 54
kirovograd.samoorg@gmail.com

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування”  – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: